SGK hizmet dökümü, Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı bulunan tüm vatandaşların kolaylıkla alabilecekleri, sigorta ve prim bilgilerini gösteren ve 4A, 4B, 4C olarak üçe ayrılmış olan belgedir.  Hizmet dökümünde temel sigorta bilgileriniz, ilk defa sigortalı bir işe giriş ve çıkış tarihiniz, sigortalı olarak kaç gün çalıştığınız, hangi aylarda ne kadar sigorta primi yatırmış olduğunuz, çalışmış olduğunuz şirket veya şirketleri görebilirsiniz.

SGK hizmet dökümü, borç sorgulama, ne zaman emekli olabileceğinizi öğrenme, emekli maaşı sorgulama, emekli maaşı hesaplama, kıdem tazminatı hesaplama, ikramiye hesaplama, vize alma işlemlerinde, mahkemelerde ve daha çok sayıda resmi kurum ve kuruluşta kullanılmaktadır. Peki SGK hizmet dökümü belgesi nereden ve nasıl alınır?SGK Ayrıntılı Hizmet Dökümü Nereden Alınır?

Sosyal Güvenlik Kurumu hizmet dökümü alabilmek için önceleri bir çok yöntem bulunmaktaydı. Vatandaşların bu yöntemler içerisinden en çok kullanmış oldukları ise ESGM üzerinden hizmet dökümü alma işlemiydi. Ancak hayatımıza giren E-Devlet Kapısı ile kamu kurum ve kuruluşlarında sunulmuş olan hizmetlerden çoğu gibi ESGM üzerinden verilen hizmet dökümü de tarihe karıştı. Artık vatandaşlar ESGM sitesine girmeye çalıştıklarında sitenin kapatılmış olduklarını görmekteler. Artık ayrıntılı olarak hizmet dökümü almak isteyenler, indirmek isteyenler E-Devlet sistemi üzerinden almak zorundalar. E-Devlet sistemi üzerinden ayrıntılı hizmet dökümü alabilmek için ise, bir E-Devlet şifresine sahip olmalısınız. E-Devlet şifresini herhangi bir PTT şubesinden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Daha sonra aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya girerek saniyeler içerisinde kolaylıkla hizmet dökümü alma işlemini halledebilirsiniz. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.

SGK Ayrıntılı Hizmet Dökümü İndirmek İçin TIKLAYIN


DİĞER HİZMET DÖKÜMÜ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, hizmet dökümü konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan hizmet dökümü duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.