Sevgi İzi Nedir?

Sevgi izi; Alzheimer hastası olan, zihinsel engelli olan ya da benzer hastalıkları olan kişilerin, bir anda ortadan kaybolması problemini ortadan kaldırmak adına geliştirilmiş bir uygulama. Özellikle bu kişilere bakmanın zor olması nedeniyle başlatılmış bir uygulama; bu kişiler beklemediğiniz bir anda, hiç fark edemeyeceğiniz bir şekilde ortadan kaybolabilirler. Bu gibi durumlarda, sevgi izi sayesinde kaybolan kişiyi bulmanız çok daha kolay bir hal alıyor. Özellikle de kaybolan kişi kendini anlatamayacak durumdaysa sevgi izi daha fazla anlam kazanıyor. Tüm tehlikelere açık olan bu kişileri; dışarıda korumak ve kendilerini ifade edemediği için anlaşılmalarını sağlamak adına sevgi izi oldukça önemli.

Sevgi izi fikrini Müge Anlı ortaya koydu ve bu konu ile yakından ilgilenmek adına; benibuldular sitesini hayata geçirdi. Kendisi sabah kuşağında program yaparak; kayıpları buluyor. Bu program sırasında birçok kişi; engelli ve yaşlı kişilerin bir anda ortadan kaybolmasını dile getirerek kaybolan yakınını arıyor. Müge Anlı da programına gelen kişilerin bu şikayetleri üzerine, kaybolan kişilerin de kendilerini ifade edemeyecek durumda olmaları üzerine sevgi izi fikrini ortaya atıyor ve geliştirmeye başlıyor.Sevgi nasıl yapılır?

Oldukça basit bir şekilde sevgi izi yapmak mümkün; sizin de kaybolma ihtimali olan yakınınız varsa, benibuldular.com sitesine adresiniz ve telefonunuz ile sitede bulunan başvuru formunu doldurmanız yeterli. Site sizin için bir numara atayacak; örneğin, 24… Numara kişinin sol bileğine yapılacak ve kişinin kaybolması durumunda, kişi kendini ifade edemiyorsa; kişinin sol koluna bakarak gerekli işlemler yapılacak.

Sevgi izi ile kayıplar nasıl bulunur?

Kayıp kişiyi bulduktan sonra, bir polise ya da jandarmaya haber verebilirsiniz. Kişinin kolunda iz olduğunu da yetkililere söylemeniz halinde, yetkililer sitemiz aracılığı ile bizimle harekete geçer ve kişinin adresine, yakınlarına ulaşır. Koldaki rakamın anlamı; kişinin adres ve aile bilgilerinin bulunduğu formun numarasıdır. Bu sayede kişileri ailelerine kavuşturmak mümkündür.

Sevgi izi yapılan kişilerin hiçbir bilgisi site tarafından paylaşılamaz. Kişilerin bilgileri sadece kayıp olmaları halinde, polis tarafından ya da jandarma tarafından ulaşılabilir bir haldedir.

Sevgi İzi Ücretli Mi?

Sevgi izi uygulaması, Sevgi İzi hizmeti sadece kaybolma riski olan kişilere (zihinsel engelliler, yaşlılar) ücretsiz uygulanmaktadır. Diğer kişilerden ücret talep edilebilir. Ancak ne kadar olduğu ile ilgili herhangi bir bilgi verilmemiştir. Sevgi izi yorumları için aşağıda yer alan yorum bölümümüzü kullanabilirsiniz.


DİĞER SEVGİ İZİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, sevgi izi konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan sevgi izi duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.