Serbest geçiş sistemi; birçok kişi tarafından ortak geçiş sistemi olarak tabir ediliyor ve ilk olarak ülkemizde Fatih Sultan Mehmet köprüsü üzerinde test edildi. İstanbul’da bulunan köprülerin çoğunda ve birçok önemli kara yolunda serbest geçiş sistemine rastlamak mümkün.

Serbest geçiş sistemi ne işe yarar?

Serbest geçiş sistemi; OGS ile HGS sistemlerinin bir araya getirildiği bir yöntemdir. Özellikle kalabalık şehirlerde oluşan trafik sorununa çözüm olarak ortaya çıkan serbest geçiş sistemi; tek noktadan araçların geçmesine izin verir ve bu sayede uzun kuyruklar oluşmaz. Trafiğin özellikle köprü gibi alanlarda rahatlaması içi serbest geçiş imkanı oldukça büyük bir rahatlık sağlamaktadır.Eskiden araçlar HGS ya da OGS gişelerine yaklaştıklarında şeritler arasında karışıklıklar yaşanır bu durum da kişilerin uzun süre trafikte vakit geçirmesine hatta kazalara dahi neden olabilmekteydi. Serbest geçiş sistemi sayesinde artık bu tür paralı geçiş sistemlerinde sorun yaşanması ortadan kalktı demek mümkün. Serbest geçiş sistemlerinde 4 geniş aralık bulunuyor ve araçlar buradan araçlarında bulunan kartlar sayesinde; duraksama olmaksızın, hızlı bir şekilde geçebiliyorlar.


DİĞER SERBEST GEÇİŞ SİSTEMİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, serbest geçiş sistemi konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan serbest geçiş sistemi duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.