Şekerbank, 1953 yılında kurulmuş olan ülkemizin en büyük finans kuruluşlarından bir tanesidir. Şekerbank ilk olarak Pancar Kooperatifleri Bankası adı ile şeker pancarı üreticilerinin finansal ihtiyaçlarına anında karşılık verebilmek maksadıyla Eskişehir ilimizde kurulmuştur. Daha sonra merkezi Ankara ilimize taşınarak Şekerbank adını almıştır. Günümüzde ise genel müdürlük binası İstanbul ilimizde bulunmaktadır. Şekerbank kurulmuş olduğu günden bu yana büyümesini düzenli olarak sürdürmüş ve günümüzde ülkemizin en büyük bankalarından bir tanesi haline gelmiştir. Şekerbank 300’e yakın şubesi, 9 bölge müdürlüğü ve 3500’ü aşkın personeli ile müşterilerinin finansal ihtiyaçlarına anında cevap vermektedir.

Şekerbank ülkemizde milyonlarca müşteriye sahiptir. Şekerbank müşterileri ise bankanın şubeleri sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık merak etmektedir. Şekerbank çalışma saatleri, mesai saatleri ile çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı yazımız devamında yer almaktadır.Şekerbank Çalışma Saatleri 2023

Ülkemiz genelinde hizmet vermekte olan Şekerbank şubeleri hafta içi ( Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ) sabah saat 09:00’da açılmakta ve akşamları da saat 17:00’de kapanmaktadır. Şekerbank şubeleri ayrıca saat 12:30 ile 13:30 saatleri arasında öğle arası yani öğle tatili sebebi ile kapalı durumdadır.

Şekerbank Hafta Sonu Açık Mı, Kapalı Mı?

Bazı bankalar çeşitli şubelerini müşterilerinin acil finansal ihtiyaçlarına anında karşılık verebilmek adına hafta sonu yani Cumartesi ve Pazar günleri açık tutmaktadır. Ancak Şekerbank’ın böyle bir şubesi bulunmamaktadır. Yani hafta sonu tüm Şekerbank şubeleri kapalıdır ve Cumartesi açık olan Şekerbank Şubeleri, Pazar açık olan Şekerbank şubeleri bulunmamaktadır. Şekerbank şubeleri ile işlemi olan vatandaşlarımız hafta içi ve mesai saatleri içerisinde işlemlerini halletmeleri gerekmektedir.

Şekerbank Bayramda Açık Mı, Çalışıyor Mu?

Tıpkı hafta sonu olduğu gibi Ramazan Bayramı (Şeker Bayramı) ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda, arefe günlerinde ve ayrıca 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde açık şubesi bulunmamaktadır.

Bunun dışında 31 Aralık, 10 Kasım, 28 Ekim gibi çeşitli günlerde Şekerbank şubeleri açıktır. Hali hazırda bu tarihler resmi tatil değildir.

Vermiş olduğumuz çalışma saatleri; Bursa, Van, Manisa, Ankara, İstanbul, İzmir, Eskişehir, genel müdürlük, Antalya, Sivas, Konya, Gaziantep, Muğla, Aydın, Trabzon, Kocaeli gibi tüm illerimizde bulunan Şekerbank şubeleri için geçerli olan çalışma saatleridir.

Ayrıca bankaların kapalı olduğu zamanlarda EFT işleminin bir sonraki iş günü gerçekleştirileceğini unutmayınız. Havale ise aynı banka içerisinde yapılan bir işlem olmasından dolayı resmi tatil olsa dahi günün 24 saati gerçekleştirilmektedir. Bu yazımızda Şekerbank çalışma saatleri, mesai saatleri, açılış saatleri, kapanış saatleri ve çalışma günleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca tüm bankaların çalışma saatlerine bankaların çalışma saatleri yazımızdan ulaşabilirsiniz.


DİĞER ŞEKERBANK HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, şekerbank konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan şekerbank duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.