Şehir Plancısı Ne Kadar Maaş Alır?

Günümüzde insan nüfusu oldukça hızlı bir şekilde artış gösteriyor. Öyle ki; 1950’de 2.5 milyar olan dünya nüfusu son yıllarda 7.5 milyarı aşmış durumdadır. Artış bu denli fazla olunca da insanların yaşam alanları için yeni kentler kuruluyor veya mevcut kentlerin kapasitesi hızlı bir şekilde arttırılıyor. Bu artış şayet plansız olursa işlevsiz bina yığınlarından oluşan, ulaşımın zor olduğu, toplu taşımanın gelişmediği, kişilerin sosyal aktivitelerini gerçekleştiremediği şehirler ortaya çıkıyor. Günümüzde yaşam kalitesinin düşük olduğu bu şekilde çok sayıda şehri örnek olarak gösterebiliriz. Bu durumun yaşanmaması için planlamanın oldukça düzgün bir şekilde yapılması ve şehirlerin planlı bir şekilde büyümesi gerekiyor. Bu konuda da en büyük sorumluluk kuşkusuz şehir plancılarına düşüyor.

Şehir plancıları kentlerin düzenli ve planlı bir şekilde gelişmelerini sağlamak amacıyla görev yapan uzman kişilere denilmektedir. Günümüzde bakanlıkların bünyesinde, belediyelerde ve çevre planlamasına ihtiyaç duyulan özel şirketlerde çalışabilmektedirler. Meslek hakkında detaylı bilgilere ŞEHİR PLANCISI NASIL OLUNUR yazımızdan ulaşabilirsiniz. Peki oldukça büyük sorumluluklara sahip olan şehir plancıları ne kadar para kazanıyor merak ediyor musunuz?Şehir Plancısı Maaşları 2023

Şehir plancısı mesleğine olan ilgi son yıllarda artmaktadır. Bu mesleğe ilginin artmasının bir sebebi de bu meslektekilerin elde etmiş oldukları gelirdir. İşe yeni başlamış, bekar ve çocuksuz bir şehir plancısı 5600 maaşla başlamaktadır. Bu maaşa ek aile yardımı, çocuk yardımı gibi ek ücretler yüklendiğinde ve kıdemi arttığında maaşları 7.500 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Vermiş olduğumuz maaş şehir plancılarının net maaşıdır.

Bu yazımızda şehir plancısı ne kadar maaş alıyor, maaşları ne kadardır hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER ŞEHİR PLANCISI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, şehir plancısı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan şehir plancısı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.