Seçimde görevli miyim nasıl öğrenilir?

Ülkemiz yakın zamanda önemli bir seçim arifesine girmiş olacak. 24 Haziran 2018 Pazar günü Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimi gerçekleştirilecek. Normalde bir sonraki sene yapılması düşünülen seçim ani bir kararla erken bir tarihe alındı. Kuşkusuz bu seçimde, diğerleri gibi oldukça zor geçecek. Yerel seçimlerde çok sayıda kişi görevlendirilecek. Yapılacak olan bu seçimde nasıl görevli olabileceğinizi, nasıl ve nereden başvuru yapabileceğinizi ise daha önceki yazılarımızda anlattık.

Sandık Görevlisi Nasıl Olunur Öğrenmek İçin TIKLAYINPeki başvuru yapmanızın ardından tarafınıza herhangi bir görevlendirme çıkıp, çıkmadığını nasıl öğrenebilirsiniz?

Sandıkta görevli miyim nasıl nereden öğrenebilirim?

Sağlıklı bir seçim yapılması adına seçimlerde çok sayıda kişiye görev verilmektedir. Bunların bazıları seçim görevlileri ücrete tekabül bu işi yaparken, bazıları da partilerden kaynaklı olarak seçimlerde görev almaktadır. Her ne sebeple ve şekilde olursa olsun seçimlerde görev almak için başvurunuzu yapmanızın ardından sandık görevlileri listeler halinde açıklanmaktadır.

Seçimlerde görevli olup olmadığınızı ise aşağıdaki araç sayesine kolay bir şekilde öğrenebiliyorsunuz. Sandık bilgisi sorgulama aracı ile aynı zamanda sandık kurulu görevli bilgisi sorgulama aracı da aynıdır. Yani iki sorgulamayı da aynı araç vasıtası ile gerçekleştirebilirsiniz.

Bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir biçimde girdikten sonra sorgulama yapmanız durumunda karşınıza açılan sayfada sandık görevi kısmı görülmektedir. Bu kısımda sandıkta hangi görevi üstleneceğiniz veya üstlenip üstlenmeyeceğinizi öğrenebiliyorsunuz.

Bu yazımızda 31 Mart tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçim için görevli olup olmadığınızı nasıl öğrenebileceğinizi, seçim görevi çıktı mı nasıl öğrenebilirim konusunda bilgileri detaylı olarak paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER SEÇİM HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, seçim konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan seçim duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.