Seçim Müdürü Maaşları Ne Kadardır?

Seçim müdürleri, Yüksek Seçim Kurulu’nda görev alan, Kurul Başkanı altında çalışan, il ve ilçelerde bulunan seçim bürolarında görev yapan memurlardır. Diğer memurlara nazaran daha az yıl çalışmakla beraber görev süreleri bittikten sonra en fazla 1 yıl daha çalışabilmek için Kurul Başkanı onayı gerekmektedir. Seçim müdürleri seçimlerle ilgili bürolarda çalışırken atamasını Kurul Başkanı sözlü ve yazılı sınavlarda başarılı olan adaylar için gerçekleştirmektedir.

ÖSYM tarafından yapılacak olan sınavlarda başarılı olmalarının yanı sıra eğitim olarak en az 4 yıllık YÖK denkliği olan üniversitelerde Hukuk, Sosyal Bilimler, İdari Bilimler, İktisat gibi bölümlerden mezun olması gerekmektedir. Yazılı sınavda başarılı olanlar sözlü sınava yani mülakata çağrılır. Başarılı oldukları takdirde seçim müdürü olmaya hak kazanırlar. Atamalarını ise Kurul Başkanı yaparken, seçim müdürlerinin atamaları yaşadıkları bölgeleri dışında yapılmaktadır. Yani ikameti hangi bölgede ise, orada çalışamamaktadır.Seçim Müdürü Maaşları 2021

En fazla 6 + 1 yıl şeklinde çalışabilen Seçim müdürlerinin maaşları yeni başlayanlara, başarı ve çalışma performansına göre değişebilmektedir. Seçim müdürlerinin aldıkları maaş 4.500 TL ile 6.000 TL arasında değişirken memurlara yapılan zamlardan da yararlanabilmektedir. Her yıl zam almakla beraber tecrübe, eğitim ve çalışmasına göre Kurul Başkanları tarafınca maaşlarında artış görülebilmektedir. Bu sayede sözlü ve yazılı sınavlarda başarılı olup Kurul Başkanı tarafından atandıktan sonra bu maaş rakamları çerçevesinde çalışabilecek ve duruma göre maaşınızı arttırabileceksiniz.

Bu yazımızda seçim müdürü maaşları hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca diğer yazımızdan seçim müdürü nasıl olunur hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.


DİĞER SEÇİM MÜDÜRÜ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, seçim müdürü konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan seçim müdürü duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.