SAT Komandosu Maaşları Ne Kadardır?

Sualtı Taarruz Grup Komutanlığı veya bilinen kısa adı ile SAT, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde bulunan ve 1963 yılında kurulmuş olan özel bir komando birliğidir. Ülkemizde yer alan komando birlikleri arasında en seçkin birliklerden bir tanesi olarak kabul görmektedir. Arama ve kurtarma, terörle mücadele gibi en zorlu görevlerde en önde yer alırlar. Kurulmuş oldukları günden bu yana birçok başarılı operasyon gerçekleştirmişler, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında isimlerini duyurmayı başarmışlardır. SAT Komandoları hakkında merak edilen çok sayıda husus bulunmaktadır. Ancak bunların en başında SAT Komandolarının almış oldukları maaşlar gelir. Peki SAT Komandoları ne kadar maaş alırlar?

SAT Komandolarının Maaşları 2023

SAT Komandosu olabilmek için, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde subay veya astsubay olmanız gerekmektedir. SAT Komandoları, bu kişiler arasından seçilmektedir. Tabi bunun için öncelikli olarak gönüllü olduğunuzu göstermeniz ve bu yüzden başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu konu hakkında detaylı bilgilere SAT Komandosu Nasıl Olunur yazımızdan ulaşabilirsiniz. Seçilen SAT Komandosu adayları oldukça zorlu eğitimlere tabi tutulurlar. Akabinde de ülkemizin medarı iftiharı olarak, zorlu görevleri başarı ile yerine getirirler. Peki SAT Komandoları ne kadar para kazanıyorlar?SAT Komandolarının maaşları genel olarak rütbelerine göre farklılık göstermektedir. Günümüz itibariyle en düşük SAT Komandosu maaşı 10.000 TL’dir. Rütbeniz yükseldikçe ve maaşlarına ek olarak doğu görevi, yurt dışı görevi gibi zorlu görevleri yerine getirirseniz ek ödemeler ve tazminatlar alırsınız. Bu şekilde maaşlar 16 bin TL’ye kadar çıkabilmektir.

Bu yazımızda Ocak ve Temmuz ayı, yeni, zamlı, güncel SAT Komandosu maaşları ile SAT komandoları ne kadar maaş alırlar hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER SAT KOMANDOSU HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, sat komandosu konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan sat komandosu duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.