Sakarya Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı Yapılacak Mı?

Marmara Bölgesinde yer alan Sakarya, 1 milyona yaklaşan nüfusu ile ülkemizin en önemli şehirlerinden bir tanesidir.   Sakarya Belediyesi insan kaynakları 2023 yılında şehirde süregelen düzenli büyümenin devam edebilmesi adına çalışmalarına ve yatırımlarına ara vermeksizin devam edileceğini belirtmektedirler. Vatandaşlar ise bu yatırımlar kapsamında belediye bünyesine personel alımı, işçi alımı, eleman alımı ve memur alımı yapılacak mı merak etmekteler. Bu yazımızda Sakarya Büyükşehir Belediyesi personel alımı ne zaman yapılacak, başvuru şartları neler olacak, ne zaman personel alımı yapılacak hepsi ve daha fazlası haberimizin devamında.

Sakarya Belediyesi olası personel alımı açıklaması Sakarya ili ve ilçelerinde ikamet eden iş bekleyen binlerce vatandaşı mutlu etti.  Sakarya Büyükşehir Belediyesi çalışma azmi yüksek, Sakarya şehrini seven ve gelişmesinde rol alabilecek kişileri istihdam etmeye hazırlanıyor.  Belediye olarak son yıllarda yapmış oldukları çalışmalar, gerçekleştirdikleri projeler ile 7’den 70’e herkesin takdirini kazanmayı başarmışlardır.  Sakarya Belediyesi bu değişimin ve gelişimin devam etmesi için en alt kademeden en üste belediye bünyesinde çalışan her bireyin sorumluluklarını yerine getirmesi gerektiğine ve özveri ile çalışması gerektiğinden bahsetmiştir. Olası personel alımı sadece Sakarya’nın merkez belediyesinde değil yakın zamanda ilçelerinde de çok sayda eleman alımlarının yapılacak. Edindiğimiz bilgilere göre belediye bünyesine itfaiye eri, zabıta eri, başkatip, muhasebeci, tabip, veteriner, fen memuru, zabıta memuru, daktilograf, memur, şoför, bekçi, hizmetli, mühendis gibi çok sayıda kadro ve pozisyonda personel alımı yapılacak. Bunun yanında Sakarya ili ve ilçelerinde son dönemde kamu kurum ve kuruluşlarınca ya da özel şirketlerce verilmiş önemli iş ilanlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.Sakarya Büyükşehir Belediyesi Güncel İş İlanları 2023

Facebook Üzerinden Sakarya İline Özel İş İlanlarını Takip Edebilmek İçin TIKLAYIN

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan çok sayıda memur, personel alımı ilanı henüz yayımlanmadı ancak ilan detayları yavaş yavaş belli olmaya başladı. Buna göre personel alımı ilanı tek bir seferde değil yıl içinde kademe kademe yapılacak. Belediyenin kendi kaynakları kullanılarak finanse edilecek olan personeller için KPSS gibi benzer sınav şartları konulmayacak. Adaylar uygun olan kadro ve pozisyona iş başvurularını yapmalarının ardından pozisyon için uygun başvuru şartlarını taşıyıp taşımadığı araştırılacak ve uygun görülen adaylar mülakata çağrılacaklar. Mülakat aşamasını başarı ile geçen adaylar belediye bünyesinde çalışmaya hak kazanacak. Ayrıca bahsettiğimiz üzere sadece Sakarya merkez için personel alımı yapılmayacak. Aşağıda bulunan bahsi geçen ilçelerde kadro ihtiyacına göre çok sayıda personeli istihdam edecekler.

 • Adapazarı
 • Akyazı
 • Arifiye
 • Erenler
 • Ferizli
 • Geyve
 • Hendek
 • Karapürçek
 • Karasu Belediyesi İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • Kaynarca
 • Kocaali
 • Pamukova
 • Sapanca Belediyesi İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • Serdivan
 • Söğütlü
 • Taraklı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl ve Nereye Yapılır?

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yayımlanacak olan işçi alımı ilanları henüz yayınlanmadı. İlanlar yayınlandığı zaman ilgili ilanlara dair başvuru şartları, başvuru formu ve tarihleri ve diğer önemli detaylar www.devlette.com üzerinde yer alacaktır. Ancak ilanların yayınlanmasını beklemeden Sakarya Büyükşehir Belediyesi iş başvurusu yapmak için belediye binasında yer alan insan kaynakları departmanına özgeçmişiniz ile beraber iş başvurusu yapabilirsiniz. Buraya yapacağınız iş başvuruları ilgili pozisyonda eleman alımı yapılacağı zaman incelemeye alınmaktadır. Bu sebepten dolayı buraya yapacak olduğunuz başvurular çoğu zaman “Şu an herhangi bir personel alımı bulunmamaktadır.” denilerek kabul edilmeyebilir. Bu duruma düşmemek adına ilanların yayınlanmasını beklemenizi ve öngördüğümüz şekilde başvurularınızı gerçekleştirmenizi öneririz. Bunun yanında Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ilanlara başvurmak için online bir form bulunmamaktadır. Bu konuda sizlere yanıltan web adreslerine itibar etmemeniz önemle rica olunur. Sakarya Büyükşehir Belediyesi iş ilanları hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebileceğiniz gibi aşağıda bulunan iletişim adreslerinden belediye ile de iletişim kurabilirsiniz.

 • Adres : Kavaklar Caddesi No:7 54100 Adapazarı/SAKARYA


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.