Yeni yıl yeni umutları da beraberinde getiriyor. Her insanın yeni yıldan beklentisi de farklı oluyor. Kimisi sağlık, kimisi huzur, kimisi de maddiyat istiyor ve yeni yılın bu doğrultuda geçmesini istiyor. Yeni yılın yeni heyecanları da beraberinde getirmesinin yanında yılbaşı gecesinin oldukça heyecanlı geçmesinin de bir sebebi bulunuyor. Milli Piyango yılbaşı çekilişi her sene oldukça fazla kişi tarafından ve heyecanlı bir biçimde takip ediliyor. Milli Piyango tarafından yılbaşı ikramiyesi de açıklandı. Buna göre şanslı talihli veya talihlilere büyük ikramiye çıkması durumunda tamı tamına 100 milyon TL verilecek. Miktar bu denli büyük olunca, heyecan da bir o kadar büyük oluyor. Ancak bu hususta dikkat etmemiz gereken bazı şeyler bulunuyor. Özellikle ikramiyenin bu denli büyük ve talebin de bu denli fazla olmasını fırsat bilen dolandırıcılar, yılbaşı zamanları sahte bayilikler açarak binlerce hatta yüz binlerce sahte bilet satışı yapıyorlar. Hatta bu ikramiyelere şimdiye kadar çok sayıda ikramiye de denk geldi. Ancak bankalara ikramiyelerini almak için giden vatandaşlar biletlerinin sahte olduğunu anladı. Hal böyle olunca dolandırıcılara kaptırdıkları bilet parası ve o kadar umut zararlarına oldu. Peki bu duruma düşmemek için ne yapmalıyız? Sahte yılbaşı bileti nasıl anlaşılır?

Sahte Yılbaşı Bileti Nasıl Anlaşılır?

Sahte milli piyango biletleri genellikle profesyoneller tarafından renkli fotokopi makineleri kullanılarak basılmaktadır. Bu biletleri satın almadan önce dikkatli bir şekilde kontrol ettiğinizde biletlerin sahte olup olmadığını rahatlıkla anlayabilirsiniz.  • Gerçek milli piyango bileti ışığa tutulduğunda daire içerisinde MP logoları gözükmektedir.
  • Gerçek milli piyango biletlerinin sol alt kısmında bulunan numaralar geriye doğru hafif kabarıktır.
  • Biletlerin üzerinde yüksek ışıklı ortamda gözüken küçük renkli çizikler ve elyaflar gözükmektedir.
  • Biletin eni 6 ve boyu 14.7 cm’dir.
  • Biletin ön yüzündeki ikramiye numarası bölümünün üstündeki MP amblemi ile Yönetim Kurulu Başkanı ve üyelerinin imzaları nettir.
  • Tam piyango biletleri açık mavi, yarım biletler bayrak kırmızısı ve çeyrek biletler de açık nefti yeşil renge sahiptirler ve renklerin hepsi canlıdır.

Sahte Milli Piyango Bileti Satanları Nasıl İhbar Ederim?

Sahte milli piyango basımı veya satışını yapan kişileri fark ettiğinizde, başkalarının mağdur olmaması için hemen ihbar etmeniz gerekmektedir. Bunun için 155 yani Polisi arayarak anında kişi veya kişileri ihbar edin. Yazımızda anlattıklarımızı aşağıda video ile açıklanmış. İlgili videoyu da izlemenizi öneriyoruz.

Bu yazımızda sahte milli piyango bileti nasıl anlaşılır, sahte yılbaşı bileti nasıl fark edilir, anlama yöntemleri nelerdir, milli piyango biletinin sahte olup olmadığı nasıl anlaşılır gibi konuları detaylı olarak anlattık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz. Ayrıca sahte mili piyango bileti basmanın ve satmanın cezasını öğrenmek istiyorsanız hemen TIKLAYIN.


DİĞER MİLLİ PİYANGO HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, milli piyango konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan milli piyango duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.