Sahil Güvenlik Komutanlığı ülkemizin bütün sahillerinde hizmet vermekte olan bir silahlı genel kolluk kuvvetidir. Sahil Güvenlik Komutanlığı, Osmanlı döneminde Rüsumet Emaneti adıyla kurulmuş ve İçişleri Bakanlığına bağlı olarak görev yapmaktadır. Komutanlığın görevi emniyet ve asayişi sağlamak, halkın can ve mal güvenliği ile kamu düzeninin korumak, adli kolluk görevlerini yapmak ve kanunların kendisine verdiği diğer görevleri yerine getirmektir.  Sahil Güvenlik Komutanlığı çeşitli dönemlerde bünyesine ihtiyaçları sebebi ile çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapmaktadır. Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayınlanan iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları, açık iş pozisyonları, iş başvuru formu gibi iş başvurusu detayları yazımız devamındadır.

Sahil Güvenlik Komutanlığı İş İlanları 2023

Sahil Güvenlik personeli uçucu ve kurbağadamlar olmak üzere; subay, astsubay, uzman, öğrenci, sivil memur ve işçilerden oluşmaktadır. Oldukça zor görevleri yerine getirmekle yükümlü olan Komutanlık, bu görevlerin aksamadan sürmesi adına yoğun mesai harcamakta ve çeşitli dönemlerde yeni çalışanlara ihtiyaç duymaktadır. Komutanlık bu kapsamında çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapmaktadır.  • Sahil Güvenlik Komutanlığı Sürekli İşçi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Sahil Güvenlik Komutanlığı Sözleşmeli Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Sahil Güvenlik Komutanlığı Subay ve Astsubay Alımı İçin TIKLAYIN
  • Sahil Güvenlik Komutanlığı İşçi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayınlanan veya yayınlanması muhtemel iş ilanları içinde; bilgisayar mühendisi, uluslararası ilişkiler ve andlaşmalar uzmanı, mali işler uzmanı, performans ve program uzmanı, gümrük işleri uzmanı, grafiker, personel işleri uzmanı, istatistikçi, büro personeli, tekniker, teknisyen, destek personeli, tercüman, mühendis, şehir plancısı, subay, astsubay, kütüphaneci, psikolog, meydancı gibi çok sayıda kadro ve pozisyon bulunmaktadır. İlanlarda ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu olan bay bayan, deneyimli deneyimsiz adayların, engelli ve eski hükümlü personellerin iş başvurusu yapabilecekleri kadro ve pozisyonlar bulunmaktadır. Peki tüm bu iş ilanlarına nasıl ve nereden iş başvurusu yapılır?

Sahil Güvenlik Komutanlığı İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde çalışma imkanı elde etmek isteyen vatandaşlarımız kurum tarafından yayınlanan iş ilanlarını takip etmelidirler. Tüm bu iş ilanları www.devlette.com adresimiz üzerinde ve kurumun resmi web adresi olan www.sg.gov.tr adresinde yayınlanmaktadır. İlanlar yayınlandığında ilanlara dair başvuru formu, şartları ve tarihleri gibi bilgileri görebilir ve bu bilgiler ışığında başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımızda Sahil Güvenlik Komutanlığı iş ilanları ile işe alım süreci hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, sahil güvenlik komutanlığı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan sahil güvenlik komutanlığı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.