Aile Sağlığı Merkezleri veya eski bilinen adı ile Sağlık Ocakları, 1. Basamak sağlık hizmetleri sunmakta olan sağlık kuruluşlarıdır. Aile Sağlığı Merkezlerinde bireysel ve ailesel sağlık şartlarının takibi yapılmaktadır. Detaylı inceleme gerekmeyen tüm sağlık sorunlarında, aile sağlığı merkezleri hastanın ihtiyaç duyduğu hizmetleri sunabilmektedir. Daha detaylı çeşitli tetkiklerin yapılması gereken problemlerde ise aile hekimleri, sizi en yakın sağlık kurumuna sevk edecektir. Bu sebepten dolayı öncelikle sağlık ocaklarına müracaat ederek muayene olmak daha iyidir. Çünkü hastaneler genel olarak oldukça kalabalık olabilmektedir. Peki sağlık ocakları sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık? Sağlık ocaklarının çalışma saatleri, mesai saatleri ile çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı yazımız devamında yer almaktadır.

Sağlık Ocağı Çalışma Saatleri 2023

Sağlık ocakları yani aile sağlığı merkezleri hafta içi ( Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ) ve Cumartesi günleri sabah saat 08:30’da açılmakta ve akşamları da saat 17:30’da kapanmaktadır. Aile sağlığı merkezleri ayrıca saat 12:30 ile 13:30 saatleri arasında da öğle arası yani öğle tatili sebebi ile kapalı durumdadır.Sağlık Ocakları Hafta Sonu Açık Mı, Kapalı Mı?

Aile sağlığı merkezleri hafta sonu sadece Cumartesi günü hizmet vermektedir. Pazar günleri ise kapalı durumdadır. Cumartesi günleri aile sağlığı merkezleri yine hafta içi olduğu gibi saat 08:30 ile 17:30 arasında hizmet verir.

Sağlık Ocakları Bayramda Açık Mı, Çalışıyor Mu?

Aile Sağlığı Merkezi; Ramazan Bayramı (Şeker Bayramı), Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ve ayrıca 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde kapalı durumdadır. Ayrıca arefe günlerinde öğleye kadar çalışmaktadırlar.

Bu yazımızda Afyon, Manisa, Alanya, Ankara, Acıbadem, Ataşehir, Açelya, Ayazağa, İzmir, Bodrum, İstanbul, Bursa, Bostancı, Bahçelievler, Bandırma, Başakşehir, Bandırma, Bahçeşehir, Cevizlidere, Cevatpaşa, Cennet, Cinkaya, Çorlu, Çayyolu, Çayırova, Çankırı, Darıca, Düzce, Didim, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Eyüp, Fethiye, Fikirtepe, Fenerbahçe, Gebze, Gaziantep, Iğdır, Buca, Kayseri, Konya, Nazilli, Rize, Şişli, Urla, Üsküdar, gibi tüm il ve ilçelerimizde geçerli olan çalışma saatleridir.

Vatandaşlarımız genellikle toplum sağlığı merkezi ya da diğer adıyla sağlık ocaklarına ön tanının konması, ilaç yazdırılması gibi çeşitli durumlarda müracaat etmektedirler. Bu yazımızda aile sağlığı merkezi çalışma saatleri, açılış kapanış saatleri ile bugün açık mı konusunda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca diğer yazımızdan aile hekimi çalışma saatleri konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.


DİĞER SAĞLIK OCAKLARI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, sağlık ocakları konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan sağlık ocakları duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.