Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Anadolu Ajansı Editör Masası’nda editör ve muhabirlerin gündeme ilişkin sorularına yanıt verdi. Sağlık Bakanı Recep Akdağ devam eden Fırat Kalkanı Operasyonu hakkında, “Türkiye, bölgenin kudretli bir devleti olarak elbette kendi halkı için ve Suriye halkı için gerekenleri yapacaktır. Bunu yapmak gerekiyordu, yaptık ve çok da başarılı biçimde gerçekleşti.” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanlığı 20 Bin Sözleşmeli Personel Alımı 2016

Ayrıca uzun zamandır beklenen Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı hakkında da konuşan Sağlık Bakanı Akdağ, “Eylül ayına yetiştiremeyebiliriz ama bu sene sonuna kadar 20 bine yakın sağlık personelini inşallah göreve başlatacağız.” diye sözlerine devam etti.Ayrıca Bakan Akdağ, “Devirle ilgili hukuk tamamlandı. O hukuk bize bir ay içerisinde devrin tamamlanmasını söylüyor. Önümüzdeki hafta cuma günü inşallah devri tamamlamış olacağız. Hastaneleri, personelleri ile beraber devralmış olacağız.” dedi.

Aile hekimlerinin 8 saat zorunlu nöbet tutmasına ilişkin bir uygulama mevcut. Bakan Akdağ bununla ilgili mevzuatta değişiklik yapıldığını ve şu anda Cumhurbaşkanı’nın onay vermesi durumunda bu uygulamanın tamamen kaldırılacağı müjdesini verdi.

Sağlık Bakanlığı 20 bin sözleşmeli personel alımı ilanına dair tüm detaylar ilan yayınlandığı andan itibaren www.devlette.com adresimiz üzerinde olacaktır. Bu ilanlardan öncelikle haberdar olmak için bizleri sosyal ağlardan takip etmeniz yeterlidir. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi ise yorum bölümünden dile getirebilirsiniz. Ayrıca Sağlık Bakanlığı tarafından verilmiş güncel ilanlara BURADAN ulaşabilirsiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.