RSS Servisi; DEVLETTE’nin tüm içeriğinin, sürekli güncellenen son haberlerin otomatik olarak size ulaşmasını sağlayan bir haber akışı servisidir. Bundan sonra son dakika haberlerini, DEVLETTE’nin tüm içeriğini, güncellenen her bilgiyi RSS servisi sayesinde anında bilgisayarınıza indirebilecek, Türkiye ve dünyadaki tüm gelişmeler hakkında rahatlıkla anında bilgi sahibi olabileceksiniz.

DEVLETTE RSS Servisinden faydalanmak için yapmanız gerekenler çok basit ve zahmetsiz! Bilgisayarınızda bir RSS okuyucu programına sahip olmalısınız ve haberler listesinden ilginizi çeken bölümleri RSS okuyucu programınıza kayıt etmelisiniz.

RSS Nedir?

RSS (Real Simple Syndication), site içeriğini dağıtmak için geliştirilmiş XML (Extensible Markup Language) tabanlı bir veri sunuş biçimidir.

Dünyada, sahip olduğumuz bilgiyi güncel tutabilmemiz için taramamız gereken milyarlarca web sayfası bulunmaktadır. Her siteye girmek ve her linke tıklamak yerine dünyada olan biten gelişmelerin, en son haberlerin zahmetsizce ve doğrudan size ulaşması hoşunuza gitmez miydi? İşte artık bunu yapabileceksiniz.. RSS servisi size bu hizmeti sağlıyor.

Daha açık söylemek gerekirse RSS, istenilen içeriğin tanımlanmasına ve sadece o içeriğin doğrudan kişiye ulaşmasına olanak tanıyan bir hizmettir. İlginizi çeken en son haberin verisini size göstererek gündemi zorlanmadan takip etmenizi sağlar, sizi zahmetten kurtarır.

RSS servisini nasıl başlatacaksınız?

Bunun için bilgisayarınızda bir RSS okuyucu programı olmalıdır. Bu program bilgisayarınızda yoksa, kullandığınız işletim sisteminizde çalışacak RSS okuyucu programlarından birini aşağıdaki listeden seçip bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Takip işlemini başlatmak için, RSS okuyucunuzun yeni RSS ekleme bölümüne gelip, takip edeceğiniz sitenin RSS adresini yazmanız gerekir. RSS programınız verilen adrese bağlanarak güncel son haberleri ve yazıları alacaktır, ve bu işlemi periyodik olarak tekrarlayarak listeyi güncel tutacaktır.

Devlette.com’u takip etmek için kullanmanız gereken RSS adresi (URL) : https://www.devlette.com/feed/

Bazı tarayıcılar (Firefox, Opera, Safari, vb) otomatik olarak RSS servisinden yararlanmanızı sağlar.

RSS okuyucu programına nasıl ulaşabilirsiniz?

Kullanabileceğiniz pek çok RSS okuyucu programı bulunmaktadır ve bu programlara her gün yenileri eklenmektedir. Farklı RSS okuyucu programları farklı işletim sistemlerinde çalışır. Bu sebeple işletim sisteminize uygun olan okuyucu programını kullanmanız gerekir.

Önerdiğimiz RSS Programları

  • Windows : RSS Bandit, FeedReader
  • Linux : Liferea, Straw
  • Mac OS : iBlog, NewsMac
  • Cep Bilgisayarı : FeedBurner, PocketFeed

Diğer RSS okuyucu programları : Google Directory Haber Okuyucu sonuçları

İndireceğiniz programların bulunduğu sitelerin devlette.com ile dolaylı veya dolaysız hiç bir ilişkisi yoktur. Dolayısı ile indirilen program ile ilgili olarak devlette.com hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.