Rom, yüksek alkol oranına sahip alkollü içkilerden birisidir. Rom, Şeker kamışı suyu, melası ve damıtılmasından arta kalan vinasın su ile karıştırılmasından oluşmaktadır. Alkol derecesi en az %37,5’dir. Rom; Blanco, Oro, anejo gibi çeşitlere sahiptir. Light rom sınıfından Havana Club ve Bacardi en bilinen çeşididir.

Rom Fiyatları Ne Kadar?

Ülkemizde de tüketimi oldukça yaygındır. Fakat ülkemizde rom fiyatları diğer ülkelere nazaran daha yüksek seviyelerdedir. Bunun en başlıca sebebi rom fiyatlarına uygulanmakta olan Özel Tüketim Vergisi yani ÖTV ve bu vergiye ek olarak uygulanan Katma Değer Vergisi yani KDV miktarının oldukça fazla olmasından kaynaklanmaktadır. Öyle ki, ülkemizde 1 şişe rom içkisinin yüzde 60’ından fazlası vergidir. Tüm bunların yanında rom fiyatlarına diğer içki türlerinde olduğu gibi düzenli olarak zam yapılmaktadır. Yazımız devamında zamlı rom fiyatları ile güncel rom fiyatları hakkında detaylı bilgiler verdik.Rom Fiyatları 2023

Rom fiyatlarını vermeden önce aşağıda vermiş olduğumuz fiyatların markalar tarafından tavsiye edilen satış fiyatları olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. CarrefourSA, Migros, Metro gibi süpermarket zincirlerinde, tekel bayilerinde ve free shop gibi alanlarda fiyatları az da olsa değişkenlik gösterebilmektedir.

Bacardi Fiyatları

Günümüzde en çok tanınan rom olan ‘Bacardi’nin ilk kez üretilme tarihi 1862 yılına dek uzanır. Küba’da üretilen alkollü içkilerden bir tanesi olan Bacardi, aynı zamanda dünyada barmenlerin kokteyllerde en çok kullandığı içkidir. Rom denildiğinde akla gelen ilk markadır. Güncel Bacardi fiyatları aşağıda yer almaktadır.

70 lik Bacardi Black Rom215,00 ₺
70 lik Bacardi Oro Rom240,00 ₺
70 lik Bacardi Carta Blanca Rom225,00 ₺

Havana Club Fiyatları

Havana Club, 1934 yılından bu yana üretilen, dünyanın en çok satan rom markalarından bir tanesidir. Dünyada 120’den fazla ülkeye ihraç edilen Havana Club, Küba’da üretilmektedir. Havana Club rom fiyatı aşağıda verilmiştir.

70 lik Anejo 3 Anos Rom245,00 ₺
70 lik Anejo 7 Anos Rom285,00 ₺
70 lik Seleccion De Maestros Rom390,00 ₺

Malibu Fiyatları

Malibu, Karayip adalarının romu ile hindistan cevizinin muhteşem birleşiminden meydana gelen tatlı ve likör çeşitlerine göre yüksek sayılabilecek bir içki türüdür. Çok sayıda kişi Malibu’yu bir rom markası olarak tanıtırken, az bir kesim de likör olarak tanımlamaktadır. Oldukça kaliteli bir şişede satışa sunulan Malibu, yüzde 21 alkol oranına sahiptir. Bu oran diğer rom çeşitleri arasında en düşüklerinden bir tanesidir. Malibu içki fiyatı aşağıda verilmiştir. 1 litrelik olanı ülkemizde satılmamaktadır. Bu içkiye tekel bayilerde, duty free gibi alanlarda ve süpermarketlerde bulabilirsiniz.

50 lik Malibu Rom Fiyatı160,00 ₺
70 lik Malibu Rom Fiyatı190,00 ₺

Captain Morgan Fiyatları

Captain Morgan da tüm zamanların en popüler rom markalarından bir tanesidir. Yumuşak içimi onu diğer rom markaları arasında ayırmaktadır. Captain Morgan Türkiye fiyatı aşağıda yer almaktadır.

70 lik Captain Morgan Gold Rom194,00 ₺
70 lik Captain Morgan White Rom194,00 ₺

Zacapa Rom Fiyatları

Guatemala’da üretilmekte olan rom markalarından bir tanesidir. Fiyatları diğer markalara nazaran daha fazla olduğu için ülkemizde daha az miktarda satışı yapılmaktadır.

70 lik Zacapa Rom420,00 ₺

Ülkemizde diğer alkollü içkilerde olduğu gibi rom fiyatları da her gün yeni bir zam ile artmaktadır. Bu yüzden rom tutkunu olanlar, rom fiyatları ne kadar oldu merak ediyorlar. Bu konu sayesinde güncel olarak bu fiyatları takip edebilirsiniz. Vermiş olduğumuz fiyatlar yapılan zamların ardından gelen güncel fiyatlardır. Bu yazımızda en ucuz rom fiyatları, rom fiyatları ne kadar ve rom fiyat listesi hakkında detaylı bilgiler sunduk. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca diğer tüm alkollü içeceklerin güncel fiyatlarına ALKOL FİYATLARI yazımızdan ulaşabilirsiniz.


DİĞER ROM FİYATLARI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, rom fiyatları konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan rom fiyatları duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.