Rize Çay İşletmeleri ( Çaykur ) 184 Mevsimlik İşçi Alımı İlanı

Rize Çay İşletmeleri ( Çaykur ), Rize, Trabzon, Giresun ve Artvin illerinden çalıştırılmak üzere 184 mevsimlik işçi alımı yapacağını yayınladığı ilanla kamuya duyurdu. İşe alınacak olan adaylar saymış olduğumuz illerde çalıştırılacaklar ancak adaylardan herhangi bir ikamet şartı aranmamış. Çaykur mevsimlik işçi alımı ilanı için son başvuru tarihi ise 2 Mart 2016 olarak belirtilmiş. Çaykur 184 işçi alımı ilanı için diğer başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri gibi bilgilere haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

Rize Çay İşletmeleri ( Çaykur ) 184 Geçici İşçi Alımı Başvuru Şartları

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNEÇay İşletmeleri Genel Müdürlüğü?nün (ÇAYKUR) Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun?un il ve ilçelerindeki fabrikalarında 2016 yılı yaş çay kampanyası döneminde mevsimlik işçi statüsünde çalıştırılmak üzere, Meslek Yüksek Okullarının Çay Eksperliği veya Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi bölümünden mezun, 184 kişilik Önlisans düzeyinde Çay Eksperi mesleğinde geçici işçi alımı yapılacaktır.Bu talebe engelli, eski hükümlü ve terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralananlar (TMY) da başvurabilirler.

Başvurularda 2014 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları geçerli olup, KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış adayların başvurusu kabul edilecektir.

KPSS kapsamında yayımlanan bu talebe müracaat eden adaylar içerisinden en yüksek puana sahip olandan başlamak üzere açık iş sayısının üç katı ve merkezi sınav puanı istenmeden müracaat eden öncelikli adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre yine açık iş sayısının üç katı olacak şekilde düzenlenecek nihai listelerde yer alacak adayların isim ve iletişim bilgileri ÇAYKUR’a bildirilecektir.

Talebe başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce ÇAYKUR’a ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılacaktır. ÇAYKUR’un talebi halinde listeden çıkarılan adayların yerine aynı sayıda ve aynı listeden, sıra gözetilerek bir defaya mahsus olmak üzere açık iş sayısının üç katını tamamlayacak şekilde ek liste gönderilecektir. Bu talep ikametgah şartı aranmaksızın Türkiye genelinde yayınlanmıştır. ÇAYKUR tarafından yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı adaylara yazılı olarak bildirilecektir.

İşe girmeye hak kazanan kişiler, Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü?ne bağlı Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun illerindeki kontenjan açığı bulunan yaş çay fabrikalarında, 2016 yılı yaş çay kampanyasında mevsimlik işçi statüsünde işe başlatılacaklardır. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli (daimi) veya geçici iş gücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz. – Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurularının geçersiz hale getirilmesi ve işe alım işlemlerinin iptal edilmesinde, Kurumun ve ÇAYKUR’un yasal işlem yapma hakkı saklıdır.

Talep, Rize Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından yayınlanmış olup, (Tlf: 0 (464) 213 04 10/ 214 04 36/ 213 04 50/ 213 04 53 nolu telefonlardan detaylı bilgi alınabilir.

Rize Çay İşletmeleri ( Çaykur ) İşçi Alımı Başvuru Formu

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayımlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerinden veya İŞKUR Hizmet Noktalarından şahsen ya da (www.iskur.gov.tr) internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler. Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir.

Meslek Bilgileri

MeslekDeneyim (Yıl)Öğrenme Türü
Çay EksperiOkuldan

Öğrenim Bilgileri

Genel Birim AdıGenel Bölüm AdıÖğrenim Seviyesi
Meslek Yüksek Okulu ÖnlisansÇay EksperliğiÖnlisans
Meslek Yüksek Okulu ÖnlisansÇay Tarımı ve İşleme TeknolojisiÖnlisans

Sınav Bilgileri

Sınav KategorisiSınav AdıSınav Puan TürüEn Az Puan LimitiSınav Giriş Tarihi
Kamu Personel SınavlarıKPSSKPSSP9360

Çalışma Adresi Bilgisi

Yer : Yurtiçi

Çalışma Adresi : rize,trabzon,artvin,giresun çay fabrikaları
53080 RİZE MERKEZ
RİZE / TÜRKİYE

Tercih Edilen İkametgah İlçeleri :

Diğer Bilgiler

İşveren TürüKamu
Toplam Açık İş Sayısı184
İş Sözleşmesi TipiBelirli Süreli (Geçici)
Çalışma ŞekliTam Süreli

Rize Çay İşletmeleri (ÇAYKUR) 184 mevsimlik işçi alımı, geçici personel alımı, çaykur mevsimlik işçilere kadro hakkında merak edilen bilgileri paylaştık. Çaykur işçi alımı ne zaman yapılacak, Çaykur işçi alımı ne zaman başlayacak, Çaykur işçi alımı başvurusu nasıl ve nereye yapılır, çaykur işçi alımı 2016 hakkında soru, sorun yada görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz. Ayrıca kurum tarafından yayınlanan diğer ilanlara ulaşmak için Çaykur Güncel İş İlanları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


DİĞER ÇAYKUR PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, çaykur personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan çaykur personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.