Rekabet Kurumu, 1994 tarihinde kabul edilen 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’da kurulması öngörülen ve bu kanunun uygulanmasından sorumlu kurumdur. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile ilişkilidir ancak kurum görevini yaparken bağımsızdır. Hiçbir organ, makam, merci ve kişi kurumun nihai kararlarını etkilemek amacıyla emir ve talimat veremez. Rekabet Kurumu bu faaliyetlerini devam etmek adına personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapmaktadır. Yazımız devamında Rekabet Kurumu tarafından yayınlanan iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları ile bu ilanlara ait iş başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları gibi iş başvurusu detayları yer almaktadır.

Rekabet Kurumu İş İlanları 2023

Rekabet Kurumu, rekabeti sınırlayan anlaşma, uyumlu eylem ve teşebbüs birliği karar ve eylemlerinin engellenmesi ve belirli şartların varlığında bu nitelikteki anlaşma, uyumlu eylem ve kararlara yönelik muafiyet verilmesi, Hakim durumun kötüye kullanılmasının engellenmesi, Birleşme ve devralmaların kontrolü gibi görevleri üstlenmiştir. Rekabet Kurumu bu görevleri icra etmek adına bünyesine çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir. Aşağıda Rekabet Kurumu tarafından yayınlanan en son iş ilanları yer almaktadır.  • Rekabet Kurumu Başkanlığı Uzman Yardımcısı Alımı İçin TIKLAYIN

Bu vermiş olduğumuz iş ilanları akabinde sözleşmeli, kadrolu, geçici ve daimi gibi çok sayıda bay bayan personel alımı yapılmaktadır. İlköğretim mezunu, lise mezunu, üniversite mezunu ve ön lisans mezunu adaylar Rekabet Kurumu tarafından yayınlanan iş ilanlarına iş başvurusu yapabilmektedir. İlanlarda hukukçu, uzman yardımcısı, uzman, mühendis, avukat gibi çeşitli kadro ve pozisyonlar yer almaktadır. Peki tüm bu ilanlara nasıl iş başvurusu yapılır? İşe alım süreci nasıl işlemektedir?

Rekabet Kurumu İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Rekabet Kurumu tarafından yayınlanan veya yayınlanacak olan bütün iş ilanları www.devlette.com adresimiz üzerinde ve kurumun resmi İnternet adresi olan http://www.rekabet.gov.tr adresi üzerinde yer almaktadır. Bu iş ilanlarını takip etmek, ilanlara dair iş başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları gibi bilgileri görmek ve anında iş başvurusu yapmak için aşağıda yer alan sosyal mecralardan bizleri takip etmeniz yeterlidir. İş ilanları yayınlandığı anda bu sosyal ağlardan gerekli duyurular tarafınıza yapılacaktır. Ayrıca bu ilanlar yayınlanmadan kurumun insan kaynakları gibi çeşitli departmanlara yapacak olduğunuz iş başvuruları kabul edilmemektedir. Rekabet Kurumu bünyesinde çalışmak istiyorsanız bu ilanların yayınlanmasını beklemeli ve yine bahsedeceğimiz usul ve esaslar çerçevesinde başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Rekabet Kurumu iş ilanları hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER REKABET KURUMU HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, rekabet kurumu konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan rekabet kurumu duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.