Radyoloji Uzmanı Maaşları Ne Kadardır?

Radyoloji uzmanı veya diğer adı ile radyolog, teşhis sürecinde hastaların hastalıklarının sebebinin net anlaşılması için çeşitli radyolojik işlemler gerçekleştiren kişilere verilen mesleki bir unvandır. Radyoloji doktoru olarak da bilinirler. Elinizde bir ağrı oluştuğunda bunun sebebinin ne olduğunu bilemeyebilirsiniz. Radyoloji uzmanları, MR, röntgen, ultrason gibi radyoloji tekniklerini kullanarak elinizdeki problemin tespit edilmesi için çalışırlar. Şayet radyoloji bölümü ve radyoloji uzmanları olmasaydı bu ağrının sebebini öğrenmek için elinizi kesmek zorunda kalırdık. Radyoloji uzmanları hakkında oldukça çok merak edilen konu bulunmaktadır. Ancak bunların en başında maaşları gelmektedir. Peki radyoloji uzmanları ne kadar kazanır?

Radyoloji Uzmanı Maaşları 2023

Radyologlar özel hastanelerde, devlette yani kamu hastanelerinde ve çeşitli sağlık alanında hizmet veren kurumlarda çalışma imkanlarına sahiptirler. Çalıştıkları süre zarfında yoğun bir radyasyona maruz kalırlar. Sağlık alanında en yoğun çalışan meslek gruplarından bir tanesidir. Radyolog olabilmek için üniversitelerin Tıp Fakültesi bitirilmelidir. Bu konu hakkında daha detaylı bilgilere Radyoloji Uzmanı Nasıl Olunur yazımızdan ulaşabilirsiniz. Peki radyologlar ne kadar maaş alıyorlar?Radyoloji uzmanları sağlık sektöründe en çok kazanan mesleklerden bir tanesidir. Özel hastanelerde, kamuda iş imkanına sahiptirler. 2023 yılı itibariyle işe yeni başlamış bir radyolog 16 bin TL maaş almaktadır. Bu rakamlar 20 – 25 bin TL seviyelerine çıkabilmektedir. Bunun en büyük sebebi iyi yetişmiş radyoloji uzmanlarına duyulan ihtiyacın fazla olmasıdır. Vermiş olduğumuz bu rakamlar özel hastaneler ve özel sağlık kurumları için geçerlidir. Kamuda maaşları daha düşük seviyelerdir. Kamu hastanelerinde radyologlar 13 bin TL seviyesinde maaş almaktadırlar.

Radyolog mesleği oldukça zordur. Her ne kadar elde etmiş oldukları gelirler fazla gibi görünse de zorlu bir eğitimden geçerler. Tıp fakültesini kazanmak ayrı, burayı bitirmek ise ayrı bir sorumluluk ister. Çalışmaya başladıktan sonra ise günde yüzlerce hastaya bakmak durumunda kalırlar. İşleri hem çok yoğun hem de yoğun radyasyon sebebi ile çok tehlikelidir. Bu yüzden radyolog olmak için iyi düşünmeli ve akabinde kararınızı sadece maaşlarına bakarak karar vermemelisiniz.

Bu yazımızda radyoloji uzmanı ne kadar maaş alır, kaç para alıyor, yeni zamlı güncel radyoloji uzmanı maaşları hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER RADYOLOJİ UZMANI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, radyoloji uzmanı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan radyoloji uzmanı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.