Puantör Ne Kadar Maaş Alır?

Puantör, bildiğiniz üzere her hangi bir iş yerinde bulunan çalışanların iş giriş ve çıkışlarından çalışanları ziyaret edenlere, mesai saatlerinden fazla mesai saatlerine, şirketin malzemelerinin tamir ve bakımlarının kontrolünden çalışanların izinsiz gitme, ayrılma ya da mazeretsiz işe gelmeme gibi birçok işlerin takibini tutar, puantaj defterine kayıt ederek gerekli departmanlara bildirir.

Yaptığı iş, aldığı maaş kadar fazla mı diye düşünüyorsanız, devlette çalışan puantör memurları özelde çalışan puantör çalışanlarından daha az aldığını söyleyebiliriz. Çünkü özel şirketlerde çalışan puantörler hem işe alım için yabancı dil, üniversite diploması ve hangi üniversite gibi eğitime önem vererek aldıkları için, eğitimli olan puantörler yaptıkları işe göre maaşları daha fazla olmaktadır. Ancak devlet puantörleri her zaman üniversite diplomasına değil bazen lise mezunlarını da çalıştırabilmektedir. Diğer yazımızda puantör nasıl olunur detaylı olarak anlattık. İlgili yazımızı okuyabilir ve puantör mesleği hakkında daha detaylı bilgi elde edebilirsiniz.Puantör Maaşları 2020

Kurumlara göre değişen puantör maaşları ayrıca tazminat ve çalıştığı yıllara göre maaşları daha fazla artabilmektedir. Bunun yanı sıra puantör olabilmek için üniversite okuyanlar ekonomi, işletme, iktisat vb. bölümleri okuması gerekmektedir. 2 ya da 4 yıllık okuması yeterli olacaktır.

Puantör mesleğine adım atan adaylar ilk başlarda 2.500 TL civarında maaş almaktadır. İlk 6 ay içerisinde eğer iyi çalışırlarsa maaşlarında yükselme görülecektir. Eğer görülmez ise 1 yılı tamamlamaları gerekecektir. Bu anlamda puantörler devlet kurumlarında 5.000 TL civarına kadar maaş alsalar da özel şirketlerde bu durum 10.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bu tamamen kişinin çalışmasına, tecrübesine ve teknik kapasitesi ile beraber eğitimine göre değişebilmektedir. Puantör olanların bu yüksek maaşları alabilmesi için puantör mesleğinde kariyer yaparak yükselmeleri gerektiğini de hatırlatalım. Aksi halde puantör olup 10.000 TL maaş almayı beklerseniz boşuna hayal kurmayın derim. Bu yazımızda puantör maaşları hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER PUANTÖR HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, puantör konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan puantör duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.