Puantör Maaşları Ne Kadardır?

Puantör, kamuda ve özel sektörde iş imkanına sahip bir meslek grubudur. Puantör, şirkette çalışan kişilerin işe giriş çıkış saatlerini, izinlerini, mesai saatlerini ve fazla mesailerini kontrol ederek bunları puantaj denilen defterlere işleyen kişilerdir. İnşaat puantörü, liman puantörü gibi çeşitleri bulunmaktadır. Liman puantörleri diğer puantörlerden farklı olarak gemilerin limana giriş çıkış saatlerini, yük indirme bindirme sürelerini ve çeşitli belgeleri toplarlar. Puantör olmak için kariyer portalları üzerinde yer alan ilanları takip etmeniz ve bunlara başvuru yapmanız gerekmektedir. Kamuda çalışmak için ise KPSS’na katılmak şarttır. Puantör olmak için atmanız gereken adımları detaylı olarak puantör nasıl olunur yazımızda bahsettik. Puantör mesleği hakkında merak edilen çokça konu bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de kuşkusuz puantörlerin ne kadar maaş aldıklarıdır.

Puantör Maaşları 2023

Günümüzde oldukça çok sayıda çalışanı olan şirketlerde hangi çalışan saat kaçta işe gelmiş, mesaisi saat kaçta bitmiş, molalarını kullanmış mı, izinli mi gibi konularda bilgi toplamak oldukça zor bir hale gelebilmektedir. Bunların kontrol edilebilmesi için puantör mesleğine ihtiyaç duyulmaktadır. Puantörler kamuda yani devlette ve özel sektörde iş bulabiliyorlar. Gemport, Yılport gibi tershanelerde, otellerde, limanlarda, şantiyelerde, Rönesans Holding, Vestel, Limak, Kumport, DSİ, TCDD gibi kurum ve kuruluşlarda puantörler istihdam edilmektedir. Peki bu puantörler ne kadar maaş alıyorlar?Devlette (kamuda) puantör maaşları

Kamuda çeşitli kurum ve kuruluşlarında istihdam edilen puantörler özel sektöre göre daha yüksek maaş almaktadırlar. Kamuda net 6 bin TL’ye yakın maaş almaktadırlar. Bu rakama aile yardımı, çocuk yardımı, mesai ücretleri gibi ek ödemeler dahil değildir. Bunlarla beraber maaşları daha da yükselmektedir.

Özel sektörde puantör maaşları

Özel sektörde puantör maaşları kamuya göre daha düşüktür. Her ne kadar deneyim ve çalıştığı sektöre göre maaşlar farklılık gösterse de genel olarak puantörler 3750 TL ile 5500 TL arasında değişen miktarlarda maaş almaktadırlar.

Puantörlerin görevleri ve sorumlulukları oldukça fazladır. İşlerin yetişebilmesi adına sık sık mesaiye kalmaktadırlar. Hal durum böyle olunca da puantör maaşlarının daha yüksek olması beklenmektedir. Ancak ülkemizde puantörlerin elde etmiş oldukları gelirler ortadadır. Bu yazımızda Ocak ve Temmuz ayı zamlı, yeni, güncel puantör maaşları, puantör maaşları ne kadardır, puantör ne kadar maaş alır ile puantörler ne kadar para kazanıyor hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER PUANTÖR HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, puantör konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan puantör duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.