PTT Ne Zaman Personel Alımı Yapacak?

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü ya da kısa adıyla PTT, Türkiye’nin posta örgütüdür. TBMM’de kabul edilmiş olan tasarı ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi haline gelmiştir. PTT, 23 Ekim 1840 yılından bu yana faaliyetlerine ara vermeksizin devam etmektedir. Genel Müdürlüğü Ankara ilimizde bulunan PTT her sene faaliyetlerini arttırarak sürdürmektedir.  PTT 2023 yılında bünyesinde bulunan 40 bini aşkın çalışana ek olarak çok sayıda personel alımı, eleman alımı, işçi alımı ve memur alımı gerçekleştireceğini açıklamıştır. Yazımız devamında PTT iş ilanları, PTT iş başvurusu ve iş başvuru formu yer almaktadır.

PTT İş İlanları 2023

PTT her sene çok sayıda personel alımı, eleman alımı, işçi alımı ve memur alımı iş ilanı yayınlanmaktadır. 2023 yılı için henüz ilan yayınlamamış olan PTT ne zaman personel alımı yapacak merak konusuydu. Devlette.com olarak PTT insan kaynakları aracılığı ile alımların yakın zamanda gerçekleştirileceği bilgisini siz değerli okurlarımız ile paylaşmıştık. Nihayet iş ilanları yayınlanmaya başlandı. PTT tarafından yayınlanacak olan iş ilanları içinde ilköğretim mezunu, ortaokul mezunu, lise mezunu ve üniversite mezunu çok sayıda adayın iş başvurusu yapabilecekleri kadrolar ve pozisyonlar yer alıyor. İlanların akabinde işe alınacak olan personeller sözleşmeli, geçici ve kadrolu olarak iş başı yapacaklar. Aşağıda PTT tarafından yayınlanmış olan en yeni iş ilanları yer almaktadır.  • PTT  5 Bin Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • PTT A.Ş. 2500 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • PTT 1750 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • PTT Memur Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • PTT İşçi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

Ayrıca aşağıda bulunan PTT iştirakleri de personel alımı yapmaktadır.

PTTPAL İş İlanları İçin TIKLAYIN

PTT tarafından yayınlanmış veya yayınlanacak olan iş ilanları içinde avukat, dağıtıcı, güvenlik görevlisi, gişe memuru, grafiker, veznedar, gişe görevlisi, büro görevlisi, tekniker, teknisyen,  iç mimar, mimar, bilgisayar, elektrik, inşaat ve harita mühendisi gibi sayısız kadro ve pozisyonda alımlar yapılacak.  Peki bütün bu ilanlara nasıl iş başvurusu yapılacak?

PTT İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

PTT tarafından yayınlanan veya yayınlanacak olan bütün iş ilanları www.devlette.com adresimiz üzerinde ve http://ik.ptt.gov.tr/ adresi üzerinde yayınlanmaktadır. Bu iş ilanlarını takip etmek, ilanlara nasıl iş başvurusu yapılır öğrenmek, başvuru şartları, başvuru tarihleri ve iş başvuru formu gibi detayları görmek ve anında iş başvurusu yapmak için sosyal ağlardan bizleri takip etmeniz yeterlidir. İş ilanları yayınlandığı anda ilanlara dair bütün duyuruları sosyal ağlarımız üzerinden gerçekleştireceğiz. Harici olarak PTT, iş ilanları yayınlanmadan bünyesine yapılan iş başvurularını kabul etmemektedir. Bu sebepten dolayı PTT bünyesinde çalışmak için ilanların yayınlanmasını beklemeli ve ilanlarda anlattığımız üzere başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. PTT iş ilanları ve PTT iş başvurusu formu doldurma hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER PTT HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, ptt konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan ptt duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.