Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü ya da kısa adı ile PTT veya postane, ülkemizin posta örgütüdür. 2013 yılı Mayıs ayında TBMM’de kabul edilen tasarı ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi haline gelmiştir. 6 Şubat 2017 yılında yayımlanan kararname ile devlete ait bütün hisselerinin Türkiye Varlık Fonuna devredilmesi kararlaştırılmıştır. Kuruluşu 1840 yılına dayanan PTT, kurulmuş olduğu günden bu yana büyümesini sürdürmüş ve günümüzde ülkemizin en büyük kurumlarından bir tanesi haline gelmiştir. PTT ülkemizde 5 bini aşkın şubesi ve 50 bini aşkın personeli ile müşterilerine iyi bir hizmet sunabilmek adına tüm gücüyle çalışmalarına devam etmektedir.

PTT ülkemizde milyonlarca müşteriye sahiptir. PTT müşterileri ise şubeler sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık merak ediyorlar. PTT çalışma saatleri, mesai saatleri ile çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı yazımız devamında yer almaktadır.PTT Çalışma Saatleri 2023

Ülkemiz genelinde hizmet sunmakta olan PTT şubeleri hafta içi ( Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ) sabah saat 08:30’da hizmet vermeye başlamakta ve akşamları da saat 17:00’de kapanmaktadır. PTT şubeleri ayrıca saat 12:30 ile 13:30 saatleri arasında kapalı durumdadır.

PTT şubelerinden kargo gönderme, fatura ödeme, para gönderme, para çekme, HGS OGS bakiye sorgulama, yükleme gibi tüm işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkündür.

PTT Hafta Sonu Açık Mı, Kapalı Mı?

PTT şubeleri genel olarak Cumartesi ve Pazar yani hafta sonu kapalı durumdadır. Ancak merkez şubeler genel olarak Cumartesi günleri de faaliyet göstermektedir. Bu sebepten aradığınız PTT şubesini BURAYA tıklayarak bulabilir ve çalışma saatleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

PTT Bayramda Açık Mı, Çalışıyor Mu?

PTT şubeleri; Ramazan Bayramı (Şeker Bayramı), Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda, arefe gününde, 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde kapalıdır. Ancak otoyollarda bulunan çeşitli şubeler ve bazı merkez şubeler faaliyet gösterebilmektedir. Bu şubelere yukarıda vermiş olduğumuz bağlantı sayesine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda vermiş olduğumuz postane çalışma saatleri; İstanbul, Ümraniye, Şişli, Esenyurt, Fatih, Sefaköy, Maltepe, Ankara, Adana, Adıyaman, Aydın, Aliağa, Alanya, Afyon, Mamak, bugün, Başakşehir, Bursa, Bodrum, Bolu, İzmir, Konya, Çatalca, Çanakkale, Çeşme, Çorlu, Çorum, Çayırova, Çerkezköy, Çiğli, Çankırı, Çekmeköy, Denizli, Didim, Derince, Düzce, Darıca, Dudullu, Dikmen, Dilovası, Eskişehir, Erzurum, Elazığ, Edirne, Erzincan, Gebze, Gaziemir, Gümüşhane, Isparta, Iğdır, Buca, Kayseri, İskenderun, Kırşehir, Karaköy, Muğla, Niğde, Manisa, Nevşehir, Pursaklar, Sivas, Sincan, Samsun, Şanlıurfa, Trabzon gibi il ve ilçelerimiz için geçerli olan çalışma saatleridir.

Bu yazımızda PTT çalışma saatleri yani açılış saatleri, kapanış saatleri ve çalışma günleri hakkında bu yazımızda detaylı bilgiler sunduk. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebileceğiniz gibi “444 1 788” PTT çağrı merkezi telefon numarasını kullanarak da dile getirebilirsiniz.


DİĞER PTT HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, ptt konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan ptt duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.