Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan yapmış olduğu açıklamalarda önemli konulara değindi. Ahmet Arslan öncelikle, yerli ve milli e-posta projesinin yıl sonunda hayta geçirileceğinden bahsetti.  Sistemsel bilgiler yerli e-posta sayesinde yurt dışına çıkmadan iletilecek ve daha güçlü bir iletişim sağlanmış olacak. Kamu kurum ve kuruluşları bu projeyi kullanmak zorunda olacaklar. Kişilerin ise tercihine bırakılacak.

Arslan, “Bilginin içeriden içeriye, dışarıya gidip dolaşmadan içeride gezdiği bir platform. Böylece bilgimiz dışarıya çıkmadan çok daha güvenilir çok daha emniyetli bir şekilde Türkiye içinde hedef kişiye erişmiş olacak. Yerli ve milli e-posta sisteminin 2018 sonuna kadar çalışmasını bitirip bütün kamu kurum ve kuruluşlarının bunu kullanması sağlamış olacağız.” açıklamasında bulundu.Ayrıca iş arayan, kamudan iş bekleyen kişileri sevindiren bir haber daha paylaşıldı. Bakan Arslan tarafından yapılan açıklamalara göre PTT’ye 2 bin 500, Devlet Demir Yolları’na 700 ve Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesine de 640 personel alımı yapılacak. Konu hakkında ilerleyen zamanlarda daha detaylı bilgiler verilecek. Tüm bu kamu iş ilanlarını takip edebilmek için aşağıda vermiş olduğumuz sosyal ağlardan bizleri takip edebilirsiniz. İlanlar yayınlandığında gerekli duyuruları yine bu sosyal ağlar üzerinden siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız.

PTT İş İlanları İçin TIKLAYIN

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) İş İlanları İçin TIKLAYIN

Devlet Demiryolları İş İlanları İçin TIKLAYIN

İlanlar hakkında başvuru formu, başvuru tarihleri, başvuru şartları gibi ilan bilgileri henüz belli olmadı. İlanlar yayınlandığında gerekli duyuruları siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.