Proses işçisi maaşları 2023

Bir ham madde fabrikaya girerek ürün ortaya çıkana kadar çeşitli aşamalardan geçebilir. Tüm bu süreçte çok sayıda işçi görev almaktadır. İlgili ham madde veya ham maddelerin bir ürün ortaya çıkarabilmeleri için ise tüm sürecin titizlikle kontrol edilmesi gerekmektedir. Tüm bu süreci kontrol eden ve aynı zamanda bu süreçte görev alan kişilere ise proses işçisi denilmektedir. Bir üretim tesisinde proses işçisi oldukça önemli bir yere sahiptir. Proses işçiliği az bilinen bir meslek dalı olsa da son yıllarda özellikle kamu kurum ve kuruluşlarınca yapılan proses işçiliği alımları mesleğin daha da tanınmasını sağlamıştır. Bir önceki yazımızda NASIL PROSES İŞÇİSİ OLUNUR detaylı olarak anlattık. Peki proses işçileri ne kadar maaş alıyor merak ediyor musunuz?

Proses işçisi maaşları ne kadardır?

Bir üretim tesisinde tüm sürecin eksiksiz bir şekilde devam etmesi adına proses işçileri oldukça ehemmiyetli bir göreve sahiptirler. Bu sebepten oldukça dikkatli olarak herhangi bir hatanın olmaması adına gerekli önlemleri alırlar. Bu mesleği icra eden kişiler Eti Maden gibi çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında ayrıca özel sektörde iş bulabiliyorlar.Proses işçileri genel olarak 5500 TL ile 6500 TL arasında maaş almaktadırlar. Maaşlarına ek olarak kamu kurum ve kuruluşlarında yılda bir kere ikramiye, vardiya zamları ve üretim primi de verilmektedir. Evli ve çocuk sahibi olan kimseler aile yardımı ve çocuk yardımı da almaktadırlar. Özel sektörde ise bu saymış olduğumuz ek ödemeler haricinde vermiş olduğumuz rakam bandında maaş alırlar.

Bu yazımızda proses işçisi ne kadar maaş alır, ne kadar para kazanır, 2023 yılı için Ocak ve Temmuz ayı yeni zamlı proses işçisi maaşları ne kadardır detaylı olarak anlattık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER PROSES İŞÇİSİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, proses işçisi konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan proses işçisi duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.