Bazı memurlara, çeşitli miktarlarda giyecek yardımı verilmektedir. Resmi Gazete’de yayınlanmış olan değişiklik ile giyecek yardımı verilmekte olan memurluklardan bir tanesi olan polislerin giyecek yardımı yönetmeliğinde bazı değişikliklere gidildi. Yapılan değişiklikler ile polislerin giyecek yardımı hakkında en son durum yazımız devamında yer almaktadır.

Polislerin Giyecek Yardımı

“Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete’de yayımlandı.Buna göre, yönetmeliğin ekli 2 sayılı cetvelinin “Emniyet Hizmetleri Sınıfı” bölümünün 1 numaralı sırası ile “Yardımcı Hizmetler Sınıfı” bölümünün 2 numaralı sırasında değişiklik yapıldı, “Yardımcı Hizmetler Sınıfı” bölümünün 1 numaralı sırası yürürlükten kaldırıldı.

Emniyet Hizmetleri Sınıfındaki memurlara 2’si yazlık, 2’si kışlık olmak üzere 4 pantolon, 3 tişört, 2 kışlık gömlek, 2 gömlek altı tişört, bir çift ayakkabı, bir çift bot, bir mont, bir kazak, bir eldiven, 2 kravat, bir parka, bir termal içlik, biri yazlık, biri kışlık olmak üzere 2 kep, bir bel kemeri, bir teçhizat takımı ve bir örgü başlık verilecek. Bu ürünlerin kullanım süreleri 1 ile 10 yıl arasında değişiyor.

Yardımcı Hizmetler Sınıfındaki memurlar ise yünlü kumaştan bir takım elbise veya tayyör ve bir çift ayakkabı alacak. Bu ürünlerin birer yıllık kullanım süresi bulunuyor.

Emniyet Hizmetleri Sınıfında görevli personele tören veya özel günlerde giyilmek üzere ayrıca 5 yılda bir takım elbiselik, şapkalık, paltoluk veya pardösülük kumaş, bir beyaz gömlek ve bir çift tören ayakkabısı, isteyen kadın personele her yıl 2 desensiz kumaş başlık dağıtılacak. Ayrıca yönetmeliğin dipnot bölümünde yer alan “sualtı grup amirliğinde görevli balık adam” ifadesi “kurbağa adam” olarak değiştirildi.

Madde 1- 14/9/1991 tarihli ve 91/2268 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan memurlara yapılacak giyecek yardımı yönetmeliğine ekli (II) sayılı cetvelin “Emniyet Hizmetleri Sınıfı” bölümünün (I) numarası sırası aşağıdaki şekilde değiştirilmiş, “Yardımcı Hizmetler Sınıfı” bölümünün (I) numarası sırası yürürlükten kaldırılmış ve aynı bölümün (2) numarası sırası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

polislerin giyecek yardımı

Bu yazımızda polislerin giyecek yardımı yönetmeliği hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER GİYECEK YARDIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, giyecek yardımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan giyecek yardımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.