Plasiyer maaşları 2023

Plasiyer hizmet vermiş olduğu firmanın satış ve pazarlama faaliyetlerini yürüten kişilere denilmektedir. Daha açık bir tabirle firmaların ürünlerini önce pazarlayan ve akabinde de teslim eden kişilere deniliyor. Örneği sigara firmaları marketlere ürünlerini plasiyerler vasıtası ile gönderirler. Plasiyer önce girip marketlere ürünlerin pazarlamasını yaparlar, sonra siparişin ne kadar olduğunu öğrenirler ve akabinde de teslimatını gerçekleştirirler. Özellikle perakende sektöründe plasiyer mesleğini sık sık duyuyoruz.  Plasiyer mesleği hakkında merak ettiklerinizi PLASİYER NASIL OLUNUR yazımızda detaylı olarak anlatmıştık. Peki plasiyerler ne kadar maaş alırlar?

Plasiyerler ne kadar maaş alıyor, para kazanıyor?

Plasiyerler hem satış hem de teslimat alanlarında faaliyet göstermelerinden dolayı firmalar tarafından tercih edilmektedirler. Genel olarak araçları ile ürünleri dolaştırırlar ve satışını gerçekleştirirler. Yanlarında el terminali bulunur. Bununla fatura kesme işlemlerini gerçekleştirirler.



Plasiyerler genellikle maaşlı olarak firmalarda çalışma imkanı elde etseler de, bazı firmalarda maaşlarına ek olarak prim de almaktadırlar. Yani satış başına belirli miktarda kar payı alırlar. Çoğu plasiyerin maaşı asgari ücret düzeyindedir. Fakat bu primlerle beraber maaşları 5 bin Tl seviyelerine çıkabilmektedir. Genel olarak sektörde plasiyer maaşları ise 5500 TL ile 7500 TL arasında değişmektedir.

Bu yazımızda plasiyer ne kadar kazanır, plasiyer ücretleri ile Ocak ve Temmuz zamlı yeni plasiyer maaşları hakkında detaylı bilgiler sunduk. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER PLASİYER HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, plasiyer konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan plasiyer duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.