Araç hasar kaydı sorgulama işlemi genellikle ikinci el araç alım satımı ile uğraşan kişileri ilgilendiren bir durumdur.  Sıfır kilometre araç alacaklar için pek önem arz etmese de yine de araç alımlarında, daha sonra uğraşmamak için birkaç dakikanızı ayırarak online hasar kaydı sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz önerilir.  Araç alım satımlarında, aracın herhangi bir kazaya karışıp karışmadığı, karıştı ise hasarın ne düzeyde olduğu yada değişen parçasının olup olmadığı online hasar kaydı sorgulama ile kolaylıkla gerçekleştirilebilir.  Peki hasar kaydı nasıl sorgulanır? Plakadan araç hasar kaydı sorgulamak için hangi işlemleri yapmamız gerekmektedir?

Plakadan Araç Hasar Kaydı Sorgulama İşlemi

İkinci el araç alım satımlarında ülkemizde  bir çok dolandırıcılık olaylarına rastlanmaktadır. Bazıları aracın kazasını alıcıdan saklayarak aracı daha yüksek fiyatlarda elden çıkarmaya çalışırken karşı tarafı nitelikli olarak dolandırmaya teşebbüs etmektedir. Bu gibi durumlarda mağdur olmamak için plakadan araç hasar kaydı öğrenme işlemini muhakkak yapmanız önerilmektedir.Online Araç Hasar Kaydı Sorgulama

Online araç kaydı sorgulama işlemini birkaç şekilde gerçekleştirebilmekteyiz. Bunlardan birincisi hayatımıza girdiği andan bu yana bir kamu kurum ve kuruluşlarında uzun kuyruklar bekleme derdinden kurtaran, birçok işlemimizi artık online yapmamıza olanak tanıyan E-Devlet Kapısı. E-Devlet Kapısı ile aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya tıkladıktan sonra sizden istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru olarak girmenizin ardından saniyeler içerisinde araç hasar kaydı sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Online Araç hasar kaydı sorgulamak için ( https://www.turkiye.gov.tr/arac-sorgulama ) bağlantısını kullanabilirsiniz.

Ayrıca Avea, Türkcell, Vodafone gibi tüm operatörlerden sorgulama yapmak istediğiniz plakayı yazdıktan sonra 5664’e kısa mesaj göndererek aracın hasar geçmişini kolaylıkla öğrenebilirsiniz.


DİĞER HASAR KAYDI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, hasar kaydı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan hasar kaydı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.