Pilates eğitmeni maaşları 2019

Pilates, Joseph Pilates tarafından kasları güçlendirmek, esnekliği arttırmak ve vücudun genel sağlığını iyileştirmek maksadıyla geliştirilmiş olan bir egzersiz sistemidir. Pilates, minder üzerinde veya özel olarak üretilmiş olan aletlerle yapılmaktadır. Son yıllarda gerek dünyada gerek ülkemizde bu egzersiz metoduna olan ilgi giderek artmıştır. Artık günümüzde her ilimizde pilates salonları veya spor salonlarının içerisinde pilates bölümleri bulunmaktadır. Bu spor dalına olan ilgili yükseldikçe de bunu meslek haline getirip, pilates eğitmeni olarak dersler verip ve bunlardan gelir elde etmek isteyenlerin sayısı da bir hayli artmış durumda. Fakat pilates eğitmeni olmak isteyenler, sektörde ne kadar bir gelir elde edildiğini merak ediyorlar. Peki pilates eğitmenleri ne kadar para kazanıyorlar?

Pilates eğitmenleri ne kadar para kazanıyor?

Pilates eğitmenlik sertifikası alarak kendi iş yerinizi açabileceğiniz gibi bir spor salonunda da çalışma olanağı elde edebilirsiniz. Bir önceki yazımızda bu sertifikayı nasıl alabileceğinizi detaylı olarak anlattık. İlgili yazıya PİLATES EĞİTMENİ NASIL OLUNUR sayfasından ulaşabilirsiniz. Pilates stüdyolarında ders ücretleri genel itibariyle 60 – 120 TL arasında değişmektedir. Şayet bu dersler özel ders olarak evde verilirse, 150 – 250 TL arasında değişmektedir. Pilates eğitmenleri ise aylık olarak 4 bin TL ile 8 bin TL arasında değişen miktarlarda gelir elde etmektedirler. Ancak pilates salonunuzda üye sayınız fazla ise bu elde edilen gelir çok daha yukarılara çıkabilmektedir. Burada önemli olan pilates salonunuzun ne kadar üyesi olduğudur. Bu salona daha fazla üye çekmek de sizin elinizde olan bir durumdur.Bu yazımızda pilates eğitmeni maaşları ne kadardır, pilates hocaları ne kadar para kazanıyor hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER PİLATES EĞİTMENLİĞİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, pilates eğitmenliği konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan pilates eğitmenliği duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.