Petkim Petrokimya Holding A.Ş. ya da bilinen kısa adıyla Petkim, İzmir ilimizde yerleşik olan bir üretim tesisleri bütünüdür.  Petkim günümüzde ülkemizin en büyük petrokimyasal üreticisi olarak Türkiye Kimya Sanayinin en büyük oyuncularından bir tanesidir.  2008 yılında özelleştirilen şirket, TÜPRAŞ bünyesine devredilmiştir. Halen şirkette %10 kamu hissesi bulunmaktadır.  Petkim, 50’yi aşan petrokimyasal ürün yelpazesiyle bugün Türk sanayisinde en önemli hammadde üreticilerinden biri durumundadır.  Petkim büyüme hedefleri doğrultusunda 2020 yılında çok sayıda personel alımı, eleman alımı ve işçi alımı yapmayı planlamaktadır. Pektim tarafından yayınlanan veya yayınlanacak olan bütün iş ilanları, iş imkanlar, iş olanakları, kariyer fırsatları ve açık iş pozisyonları için iş başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları gibi iş başvurusu bilgileri yazımız devamında yer almaktadır.

Petkim İş İlanları 2020

Petkim’in ürettiği hammaddelerden plastikler ve sentetik kauçuklar; inşaat, tarım, otomotiv, elektrik, elektronik, ambalaj sektörlerinin önemli girdileridir. Sentetik elyaflar ise tekstil sektöründe kullanılmaktadır. Ayrıca, ilaç, boya, deterjan, kozmetik gibi birçok sanayi için girdi üretilmektedir. Ülkemizin en büyük sanayi şirketlerinden bir tanesi olan Petkim her sene çok sayıda personel alımı, eleman alımı ve işçi alımı yapmaktadır.Petkim tarafından yayınlanan veya yayınlanacak olan iş ilanları içinde kimyager, mühendis, mimar, tekniker, teknisyen, lojistik mezunu, özel güvenlik görevlisi, bilgisayar programcısı, kontrol operatörü, elektrikçi, maliyeci, iktisatçı gibi çok sayıda bay ve bayan adaylar için kadro ve pozisyonlar yer almaktadır. Petkim ayrıca engelli personel alımı, eski hükümlü işçi alımı, stajyer alımı da yapmaktadır. İlköğretim mezunu, lise mezunu, üniversite mezunu ve ön lisans mezunu adaylar deneyimli ve deneyimsiz adaylar için oluşturulan bu kadrolara başvuru yapabilmektedir. Peki tüm bu iş ilanları nasıl ve nereden takip edilir? İlanlara nasıl iş başvurusu yapılır?

Petkim İş Başvurusu 2020

Petkim işe alacak olduğu personelleri daha önce iş başvurusu yapmış olan ve bünyesinde öz geçmişi bulunan adaylar arasından seçmektedir. Petkim iş başvuru formu doldurmak için aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya girmenizin ardından özgeçmiş oluşturmalısınız. Burada bu şekilde yapacak olduğunuz iş başvuruları, kurumun insan kaynakları departmanı tarafından detaylı bir incelemeye tabi tutulacaktır. Akabinde başvurusu olumlu bulunan adaylar iş görüşmesi için çağrılacaklar ve burada bir dizi teste tabi tutulacaklardır. Bu aşamayı da geçen adaylar Petkim bünyesinde çalışma imkanı elde edebileceklerdir. Bu yazımızda Petkim iş ilanları ve işe alım süreci hakkında detaylı bilgilere yer verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

Petkim İş Başvuru Formu İçin TIKLAYIN


DİĞER PETKİM HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, petkim konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan petkim duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.