Perfüzyonistler ne kadar para kazanıyorlar?

Perfüzyonist, kalp, damar ve akciğer operasyonlarında makineler ile oksijen veren, cerrahi işlemin yapılabilmesi için kalpteki kanları temizleyen, anestezi ve cerrah uzmanlarının yardımcısıdır. Ameliyatlarda neredeyse bel kemiği olan Perfüzyonist uzmanları, cerrahi odadaki tüm makineleri bilmeli ve eksiksiz bir şekilde not tutmalıdır.

Teknoloji ve bilim aynı şekilde ilerledikçe perfüzyonistlerin mesleği de daha fazla rağbeti artacağı gibi sağlık sektörü daha fazla gelişecektir. Yüksek bir dikkat gerektiren bu meslekte en küçük bir hata büyük sonuçlar doğurabileceği gibi bu konuda uzman olmayanlar uzman olmadıkça bu mesleği yapmamalıdır. Perfüzyonist olabilmek için Perfüzyon Teknikeri bölümünü bitirmek ve mezun olmak yeterlidir.2020 perfüzyonist maaşları

Uzun süre ameliyathanede kalmaya alışık olmaları gereken Perfüzsyonist, 24 saat boyunca makineleri tam takır kullanmalı ve eksiksiz bir şekilde işlerini en iyi şekilde yapmaları gerekmektedir. Anestezi ve cerrah uzmanlarına her daim her konuda yardım ederken bütün makinelerden sorumludurlar. Özellikle kan pompalama ve oksijen konusunda uzman olmaları gereken Perfüzyonist, ameliyat sırasında hatasız çalışmaları can konusunda çok önemli olduğundan dolayı çok büyük dikkat gerektiren bir iştir.

Perfüzyonistlerin bu yoğun iş stresinde aldıkları maaş ise en fazla 4611 TL civarında bulunmaktadır. Bu maaş verilen ek zamanların ve primlerin dışında olmakla beraber uzman olan Perfüzyonistler ise daha fazla artmaktadır. Bunun yanı sıra tecrübeler de eklenince maaşlar 5000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Ortalama maaşları ise aşağıdaki tabloda verilmiştir.

D/KHizmet YılıEğitimNet Maaş
10/2Yeni BaşlayanÖn Lisans3.780 TL
9/1Yeni BaşlayanLisans3849 TL
8/13 yılLisans4.049 TL
7/16 yılLisans4.072 TL
6/19 yılLisans4.094 TL
5/112 yılLisans4.117 TL
4/115 yılLisans4.314 TL
1/425 yıl ve üzeriLisans4.611 TL

Bu yazımızda perfüzyonist maaşları hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER PERFÜZYONİST HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, perfüzyonist konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan perfüzyonist duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.