Perfüzyonist maaşları ne kadardır?

Sağlık alanında istihdam edilen mesleklerden bir tanesi de perfüzyonisttir. Perfüzyonist veya perfüzyonist teknikeri, kalp ameliyatları esnasında kanın durması ile birlikte vücudun olağan işleyişini sürdürmesi veya kan pompalanmaya devam etmesi maksadıyla görev yapan sağlık personellerine denilmektedir. Bu işlemi gerçekleştirmek için perfüzyonist, oldukça gelişmiş tıbbi bir cihaz kullanmaktadır. Perfüzyonist olmak için üniversitelerin perfüzyon gibi bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir. Tüm bu süreci perfüzyonist nasıl olunur yazımızdan öğrenebilirsiniz. Peki perfüzyonist ne kadar maaş alır, ne kadar para kazanır hiç merak ettiniz mi?

Perfüzyonist maaşları 2023

Perfüzyonistler, kalp ameliyatlarının olmazsa olmaz parçalarından bir tanesidir. Bilindiği üzere kalp ameliyatları uzun süren ameliyatlardandır. Bu süreç zarfında perfüzyonist orada bulunmak durumundadır. Bu yüzden sağlıksal olarak bunun kaldırabilen kişiler olmalıdırlar. Peki oldukça zor bir bir mesleği yerine getiren perfüzyonistlerin maaşları ne kadar?Devlette (kamuda) perfüzyonist maaşları

Perfüzyonistler KPSS sınavına girerek kamu kurum ve kuruluşlarında çalışma imkanı elde edebilirler. Kamuda çalışan yani memur olan perfüzyonistler en düşük 5500 TL maaş almaktadırlar. Bu maaşlarına döner sermaye, aile yardımı, çocuk yardımı gibi ek ödemeler dahil değildir. Bunun yanında deneyimli olanların maaşları ise 7000 TL’yi geçebilmektedir.

Özel sektörde perfüzyonist maaşları

Özel sektörde çalışma imkanına sahip olan perfüzyonistlerin maaşları, kamuya göre daha düşük seviyelerdir. Özel sektörde ortalama maaşlar 4500 ile 5500 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Bu yazımızda işe yeni başlayan perfüzyon teknikeri maaşları ile perfüzyon bölümü mesleği maaşları, 2 yıllık 4 yıllık perfüzyonist maaşları hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER PERFÜZYONİST HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, perfüzyonist konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan perfüzyonist duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.