Özelleştirme İdaresi Başkanlığı yayınlamış olduğu ilan ile uzman yardımcısı alımı yapacağını açıkladı. İlan kapsamında 15 sözleşmeli personel istihdam edilecektir. Adaylar ilana 11 Ekim 2016 ile 26 Ekim 2016 tarihleri arasında iş başvurusu yapabileceklerdir. Adaylarda aranan diğer başvuru şartları, başvuru formu gibi diğer başvuru bilgilerine haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Uzman Yardımcısı Alımı 2016

Özelleştirme İdaresi Başkanlığına; sözlü giriş sınavı ile Genel İdare Hizmetleri sınıfı 7 nci/9 uncu derecede 15 adet kadroya atanmak ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Uzmanı olarak yetiştirilmek üzere Uzman Yardımcısı alınacaktır. Adaylarda aranan başvuru şartları aşağıda belirtilmiştir.Giriş sınavına katılabilmek için aşağıda belirtilen şartlar aranır:

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen genel şartları taşımak,
  • Son başvuru tarihi itibarıyla, üniversitelerin yukarıdaki tabloda belirtilen en az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerinden/bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
  • Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 04-05 Temmuz 2015, 22-29 Mayıs 2016 tarihlerinde Kamu Personeli Seçme Sınavlarında (KPSS), puan türleri itibarıyla en az yukarıdaki tabloda belirtilen taban puanları almış olmak,
  • 2016 yılı Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak (01.01.1981 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir).

Öğrenim dalları itibarıyla alınacak Uzman Yardımcısı sayısı, sözlü sınava katılabilecek aday sayısı, KPSS puan türleri ve istenilen taban puanlar aşağıdaki tabloda belirtilmiştir:

GruplarÖğrenim Dalları (Lisans)KPSS Puan TürüKPSS Taban PuanıAtama Yapılabilecek Boş Kadro SayısıSözlü Sınava Katılabilecek Azami Aday Sayısı
1. GrupİktisatKPSSP-11780416
2. GrupİşletmeKPSSP-11780416
3. GrupMaliyeKPSSP-1178028
4. GrupKamu YönetimiKPSSP-1178014
5. GrupUluslararası İlişkilerKPSSP-1178028
6. GrupÇalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileriKPSSP-1178014
7. GrupHukukKPSSP-1178014

 

Özelleştirme İdaresi Uzman Yardımcısı Alımı Başvurusu

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Uzman Yardımcılığı giriş sınavı için başvurular 11 Ekim 2016 tarihinde başlayıp, 26 Ekim 2016 tarihinde saat 18.00’da sona erecektir.

Başvuruların, başvuru için istenilen belgeler ile birlikte şahsen, elden veya posta yolu ile Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Ziya Gökalp Caddesi No: 80 Kurtuluş 06600/ANKARA adresine yapılması gerekmektedir. İnternet erişimi üzerinden başvuru kabul edilmeyecektir. Posta ile yapılan başvuruların İdareye en geç son başvuru günü mesai bitimine kadar ulaşması gerekmektedir. Postadaki gecikmeler ve duyuruda belirtilen süre içerisinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

  • Özelleştirme İdaresi Başkanlığının “www.oib.gov.tr” internet adresinden temin edilerek doldurulacak olan Başvuru Formu,
  • Yükseköğrenim diplomasının veya mezuniyet belgesinin İdare tarafından onaylı örneği, (Yurtdışında eğitim görmüş ise Yükseköğretim Kurulundan alınacak denklik belgesinin İdare tarafından onaylı örneği)
  • KPSS sonuç belgesinin bilgisayar çıktısı, fotokopisi veya İdare tarafından onaylı örneği,
  • T.C. kimlik numarası beyanı,
  • Adayın kendi el yazısı ile yazılmış özgeçmişi,
  • 2 adet vesikalık fotoğraf, (fotoğraflar son altı ay içinde çekilmiş 4,5×6 cm. ebatlarında olacak ve 1 adedi başvuru formuna yapıştırılacaktır.)

Başvuru sırasında istenilen belgelerin aslı ibraz edilmek kaydıyla Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Personel ve Eğitim Daire Başkanlığınca da onaylanabilecektir. Eksik belge ve bilgi bulunan başvurular ile şartları uymadığı halde yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

a) Başvuran adaylardan KPSS sonuçlarına göre en yüksek puana sahip olandan başlanarak, bu ilanda belirtilen atama yapılacak kadro sayısının 4 (dört) katına kadar aday (son sıradaki adayla eşit puana sahip olanlar dahil) sınava çağrılacaktır.

b) Giriş sınavına katılmaya hak kazananların adları, soyadları, KPSS puanları ile sınav tarih ve saatleri http://www.oib.gov.tr web sitesinde ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığı binası girişinde ilan edilecek olup, sınava girecek adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

c) Giriş Sınavına girmeye hak kazanan adaylar ilanda belirtilen yer, tarih ve saatte, nüfus cüzdanı veya pasaportu (Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, güncel bir fotoğraf ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Bu şartlarda olmayan nüfus cüzdanı veya pasaport kabul edilmeyecektir.) ile birlikte hazır bulunacaklardır.

Giriş sınavı ile ilgili olarak, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Personel ve Eğitim Daire Başkanlığının; 0 (312) 585 82 97 – 585 82 96 – 585 81 68 numaralı telefonlarından bilgi alınabilir.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından yapılacak olan 15 uzman yardımcısı alımı ilanı hakkında iş başvuru formu, iş başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi detaylı bilgileri paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.


DİĞER UZMAN YARDIMCILIĞI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, uzman yardımcılığı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan uzman yardımcılığı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.