Çocuklarımız için birçok konuda ciddi kararlar veriyoruz. Bunlardan en önemlisi kuşkusuz okul seçimidir. En özel varlıklarımız olan çocuklarımızın daha kaliteli bir eğitim almaları adına okulları ve hatta görevli olan öğretmenleri araştırıyor ve kararımızı bu yönde veriyoruz. Ülkemizde kamu okullarında bir sınıfa düşen öğrenci sayısı fazla olmasından dolayı öğrenciye verilen bireysel eğitimin süresi de bir hayli düşüyor. Bunun için günümüzde maddi durumu yeterli olan veliler özel okulları tercih ediyorlar. Özel okullarda; yabancı dil, sanat, sosyal faaliyetler gibi çeşitli alanlarda öğrenciler çok daha kaliteli bir eğitim alma şansını yakalıyor. Ancak veliler için özel okul ücretleri bu hususta oldukça belirleyici bir kriter. Sizler için 2023 – 2023 eğitim öğretim yılında özel okul fiyatları hakkında detaylı bir araştırma gerçekleştirdik. Aşağıdaki listeden özel okul ücretleri listesine ulaşabilir ve okul seçiminde bu kriteri de göz önüne alarak seçiminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Özel Okul Ücretleri 2023

Yeni bir eğitim öğretim yılına daha merhaba demeye yaklaştığımız şu günlerde veliler özel okul seçimine odaklanmış durumdalar. Anaokulu, ilkokul, lise düzeyinde ülkemizde eğitim veren köklü özel okulların fiyatlarını sizler için derledik.Bilfen Koleji : Bilfen Koleji; anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim sunmaktadır. Güncel olarak senelik fiyatları ise 42 bin TL + KDV şeklindedir. Ayrıca buna ek olarak 8 bin TL seviyesinde de yemek ücreti talep etmektedir.

İstek Okulları : İstek okulları yeni fiyat listesini açıkladı. Buna göre 36 bin TL + KDV şeklinde öğrenci velilerinden ücret talep etmektedir. Anaokulu ve ilkokul öğrencileri için buna ek olarak yemek zorunludur. Ancak lise düzeyinde yemek zorunlu tutulmamıştır.

TED Rönesans Koleji : TED Rönesans Koleji; anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için 50 bin TL seviyesinde bir yıllık ücret talep etmektedir. Buna ek olarak da 7.700 TL yemek ücreti bulunmaktadır.

Bilişim Koleji : Bilişim koleji fiyatları anaokulu için 20 bin, ortaokul ve lise için ise 30 bin TL seviyesindedir.

Koç Okulları : Koç okulları ülkemizin en pahalı özel okullarından bir tanesidir. Eğitim kalitesi de kuşkusuz bir o kadar yüksektir. Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde yıllık 100 bin TL civarında bir ücret talep etmektedir. Peşin ödemelerde ise yüzde 10’luk bir indirim gerçekleştirmektedir.

FMV Işık Okulları : Ülkemizin en köklü eğitim kurumlarından bir tanesi olan FMV Işık Okulları yıllık 45 bin ile 63 bin TL arasında fiyat talep etmektedir.

Enka Okulları : Enka Okulları ortalama 75 bin TL civarında bir yıllık ücrete sahiptir. Bunun yanında 8 bin TL de yemek ücreti talep etmektedir.

Yükselen Koleji : Yükselen Koleji adını son yıllarda sık sık duyduğumuz kurumlardan bir tanesidir. Yükselen koleji yıllık 30 bin TL civarında bir ücret talep etmektedir. Bunun yanında 8 bin TL de yemek ve servis ücreti bulunmaktadır.

Rota Koleji : Rota Koleji İzmir ilimizde en çok öğrenciye sahip özel okullardan bir tanesidir. Rota Koleji, 2023 yılı için öğrencilerden 30 bin TL civarında bir yıllık ücret talep etmektedir.

Fenerbahçe Koleji : Fenerbahçe Koleji; anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim için yıllık 30 bin civarında bir ücret talep etmektedir.

Nesibe Aydın Okulları: Ankara’da kurulmuş olan Nesibe Aydın Okulları öğrencilerden yıllık 40 bin civarında bir ücret talep etmektedir. Bu ücrete yemek ücreti dahil değildir.

İnci Koleji : İnci Koleji anaokulu, ilkokul ve ortaokul düzeyinde eğitim vermektedir. Fiyatları ise 12 bin TL’den 20 bin TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Maya Okulları : Ülkemizin köklü eğitim kurumlarından olan Maya Okulları yıllık 35 bin TL civarında bir ücret talep etmektedir.

Sınav Koleji : Sınav okulları yıllık 30 bin TL civarında bir ücret talep etmektedir.

MEF Okulları : Ulus’ta ve Bahçeşehir’de hizmet veren MEF Okulları yıllık 30 bin TL civarında bir ücret talep etmektedir.

Ata Koleji : Ata Koleji velilerden yıllık 25 bin TL ücret talep etmektedir.

Doğa Koleji : Öğrenim ücretleri kampüslere göre farklılık gösterse de ortalama 35 bin TL civarında bir yıllık ücret talep etmektedir.

Özellikle son yıllarda adrese en yakın okula kayıt düzenlemesi velileri özel okulları araştırmaya itmiş durumda. Yakınında bulunan ancak çocuğunun o okulda eğitim görmesini istemeyen veliler özel okulların fiyatlarını araştırmaya ve kendilerine en uygun aynı zamanda en ucuz özel okulu bulmaya çalışmaktadırlar. Yukarıda vermiş olduğumuz özel okul fiyatları listesi güncel olarak devlette.com ekibi tarafından araştırılan fiyatlardır ve ortalama rakamlar baz alınmıştır. Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa, Eskişehir, Manisa, Aydın, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce,İzmit, Muğla, Malatya, Mersin gibi illerde yer alan okullar için geçerlidir.  Net rakamlar için özel okul ile iletişime geçmenizi önermekteyiz.

Bu yazımızda özel okul fiyatları ne kadar oldu konusunda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER ÖZEL OKUL ÜCRETLERİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, özel okul ücretleri konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan özel okul ücretleri duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.