1993 yılında kurulan Emniyetin en gözde birimlerinden birisi olan Özel Harekat Polisleri yani halk arasında bilinen ismiyle PÖH ülkemizin gurur kaynağı olmaya devam ediyorlar. Gerek PKK ve diğer terör örgütleri ile sıcak çatışmalarda aldıkları başarılı sonuçlar ile gündemden düşmeyen ve tabir yerindeyse teröristlerin korkulu rüyası haline gelen Özel Harekat Polisleri ile ilgili daha önceki yazımızda özel harekat polisi nasıl olunur detaylarıyla anlatmıştık.  Bu haberimizde de seçkin kişilerden oluşmuş bu birlikte görevli özel harekat polisleri maaşları ne kadar anlatacağız.

Özel Harekat Polisi Maaşları Ne Kadar?

Öncelikle yanlış bilinen bir konuya değinmek istiyorum. Polis maaşı hesaplaması yapılırken özel harekat polisi, çevik kuvvet polisi ya da doğuda görev yapan polis, batıda görev yapan polis şeklinde maaş hesaplaması yapılmamaktadır. Normal bir polisin almış olduğu maaş ile özel harekat polisinin maaşı aynıdır. Ancak almış oldukları görev tazminatı farklıdır. Bu sebepten dolayı ay sonu hesaplarına yatan maaşlarında farklılıklar gözlenmektedir. Örneğin batıda görev yapan bir polis memuru görev tazminatı olarak 100 TL alırken, doğuda görev yapan bir polis memuru 400-500 TL arası bir miktarda görev tazminatı almaktadır. Bu miktar özel harekat polislerinde ortalama 1000 TL’dir. 2020 yılı rakamlarıyla bir özel harekat polisinin maaşı, normal polis memuru maaşı artı 1000 TL olarak hesaplayacağız. Normal bir polis memuru 5000 TL almaktadır. Bunun üzerine 1000 TL’de görev tazminatı eklediğimizde bir özel harekat polisinin maaşının 6000 TL ile 7500 TL arasında değişen bir miktara tekabül ettiğini görmekteyiz.
DİĞER ÖZEL HAREKAT POLİSİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, özel harekat polisi konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan özel harekat polisi duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.