ÖSYM tarafından yapılmakta olan sınavlarda çok sayıda personel görev almaktadır. Bu personellere çeşitli ücretler ödenir. Bu ücretlerin hepsine ÖSYM sınav görevlisi ücretleri sayfasında detaylı olarak anlatmıştık. ÖSYM sınavlarında görev alan personellerden bir tanesi de polislerdir. Polisler gerek sınav esnasında sınav yerine alınacak olan kişilerin üzerini aramak, sınav yerinin güvenliğini sağlamak ve sınav evrakının naklinde gibi çeşitli konularda görev almaktadırlar. Peki bu polisler ne kadar ücret almaktadırlar?

ÖSYM Sınavlarında Görevli Polislerin Ücretleri Ne Kadardır?

ÖSYM’nin yaptığı sınavlarda, sınav evrakının kent içi nakline refakat eden Emniyet Genel Müdürlüğü personeline ödenen sınav ücretleri artırıldı. Buna göre, 850 göstergeden ödenen sınav ücreti bin 200 göstergeden ödenecek.AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, ÖSYM sınavlarında kent içi sınav evrakının naklinde görev alan Emniyet Genel Müdürlüğü personeli sınav görevi ücretleri iyileştirildi.

Sınav evraklarının kent içi nakline refakat eden Emniyet Genel Müdürlüğü personeline 850 göstergeden ödenen sınav ücreti bin 200 göstergeye çıkartıldı.

Bu kapsamda, daha önce net 77 lira olarak ödenen ücretler 109 liraya yükseldi.

Bu yazımızda ÖSYM sınavlarında görev almakta olan polisler ne kadar ücret maaş almaktadır konusunda detaylı bilgiler sunduk. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER POLİS HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, polis konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan polis duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.