Öğrenci Seçme Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından düzenlenen sınavlarda görev almak isteyen idareci öğretmen ve hizmetlilerin talep işlemleri internet üzerinden online gerçekleştirilmektedir. ÖSYM GİS giriş işlemleri için ilk önce ÖSYM’ye kayıt yaptırmanız ve şifre almanız gerekmektedir. ÖSYM GİS şifresine sahip kimseler bazı durumlarda mevcut şifrelerini unutabilirler. Peki bu durumda ne yapılmalı?

ÖSYM GİS Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

ÖSYM Görevli İşlemleri Sistemi şifresini unutan kişiler öncelikle BURADAN yeni şifre talep edebilirler. Sayfaya giriş yapmanızın ardından TC Kimlik Numarası ve Güvenlik Sorusunu girmenizin ardından ileri butonuna basarak yeni şifre talep edebilirsiniz. Şifreniz sıfırlama için mail adresinize bir mail gönderilecektir. Eğer mail adresine gelmeme gibi bir sorun olur (ösym’nin gönderdiği şifreler gereksiz e postalar arasına düşebiliyor..spam meillere de bi bakın önce..)Şayet mail adresinizi hatırlamıyorsanız veya mail adresinize yoğunluktan veya sistemsel bir hatadan dolayı şifre sıfırlama maili gelmediyse, okulunuza başvuruda bulunabilirsiniz. Okul idaresi  “Ösym yönetim paneli”nden dakikalar içerisinde yeni şifreyi oluşturabilirler. Şifrenizi almanızın ardından da, yeniden unutabilme ihtimalinize karşın not almayı unutmayın.

ÖSYM GİS şifremi unuttum konusunda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca ÖSYM GİS şifresi nedir konumuzu da okumanızı öneriyoruz.


DİĞER ÖSYM HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, ösym konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan ösym duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.