ÖSYM Eğitim Bilgileri Güncelleme Nedir, Zorunlu Mudur?

ÖSYM tarafından her sene KPSS, LYS, YGS, YDS gibi çok sayıda sınav yapılmaktadır. Bu sınavlara girecek olan adaylar başvurularının kabul edilmesinin akabinde sorun yaşamamak adına eğitim bilgilerini güncellemeleri gerekmektedir. Her ne kadar zorunlu bir işlem olmasa da eğitim bilgilerini güncellemek daha sonra sorun yaşamamak adına gereklidir. Onca zamandır harcadığınız emek bir anda sınava kabul edilmeyerek ya da başvurunuzun kabul edilmeyerek heba olabilir. Bu duruma düşmek adına eğitim bilgilerini güncellemeniz yararınıza olacaktır. Peki ÖSYM eğitim bilgileri güncelleme nasıl yapılır?

ÖSYM Eğitim Bilgileri Güncelleme Nasıl Yapılır?

Eğitim bilgilerinde veya okul birinciliği bilgilerinde eksiklik veya hata olduğunu düşünen adayların, mezun oldukları veya olacakları liseler ile görüşerek eğitim bilgilerini Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) e-okul sistemi üzerinden düzeltmeleri ve bu düzeltme işlemi sonrasında aşağıdaki güncelleme İnternet adresinden düzelttikleri eğitim bilgilerini seçerek onaylamaları gerekmektedir açıklaması yapıldı. Eğitim bilgisi e-okul’a eklenemeyecek durumda olan adayların ise eğitim bilgilerini Kamu Kurumları İşletim Sistemi (KKİS) sistemi üzerinden okullarına işlettirmeleri ve sonrasında ilgili İnternet adresinden bu eğitim bilgilerini seçerek onaylamaları gerekiyor. Adayların bireysel olarak veya liselerin doğrudan Merkezimize yapacakları değişiklik veya düzeltme talepleri kabul edilmeyecek ve cevaplanmayacak.ÖSYM Eğitim Bilgileri Güncelleme İçin TIKLAYIN

ÖSYM eğitim bilgileri güncelleme hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

 


DİĞER ÖSYM HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, ösym konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan ösym duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.