ÖSYM’nin uygulama alanına giren tüm sınavların başvuru işlemlerinin takip edilmesi için hazırlanan sayfaya ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi yani AİS denilmektedir. Kullanıcılar bu bölüme ( ais.osym.gov.tr) adresi üzerinden AİS şifresi ve T.C. kimlik numarası ile giriş yapmaktadırlar. Herhangi bir sebepten dolayı ÖSYM şifrenizi unutmuş olabilirsiniz. Bu durumda ne yapmanız gerek, yeniden nasıl şifrenizi çıkartırsınız bu haberimizde detaylı olarak anlattık.

ÖSYM Şifremi Unuttum, Nasıl Alabilirim?

ÖSYM tarafından yapılan tüm sınavlar için sistemde daha önce tanımlı değilseniz başvuru merkezi aracılığıyla ücretsiz olarak şifre verilir. Verilmiş olan bu ÖSYM şifresi internet üzerinden giriş yapıldığında değiştirilebilir. Şayet bu şifre unutulursa basit şekilde değiştirilebilir.ÖSYM Şifremi Unuttum Sayfasına TIKLAYIN

Öncelikle yukarıda vermiş olduğumuz ÖSYM şifremi unuttum sayfasına giriş yapmalısınız. Ardından sizi üç aşamalı bir bilgi kontrolü bölümü bekliyor. Burada sizden istenilen bilgileri güvenliğiniz için girdikten sonra şifrenizi anında değiştirebilirsiniz.

ÖSYM şifremi unuttum nasıl alabilirim, güvenlik sorunu hatırlamıyorum diyebilirsiniz. Bu durumda izleyebileceğiniz başka yollar da mevcut. Örneğin 444 67 96 ÖSYM iletişim merkezini arayarak durumu iletebilir ve şifre yenileme talebinde bulunabilirsiniz.

Bunların hiç birisiyle uğraşmak istemiyorsanız ise, kimliğiniz ile beraber bir ÖSYM merkezine gidin. Dakikalar içerisinde şifre işlemlerinizi gerçekleştireceklerdir. Bu işlem için 5 TL ücret tahsis edilmektedir.

NOT: Şifrenizi güvenliğiniz için başka kimse ile paylaşmayınız.


DİĞER ÖSYM HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, ösym konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan ösym duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.