ÖSYM bünyesinde bulunan tüm sınavlar için başvuru işlemleri, tercih işlemleri gibi tüm aday işlemlerinin gerçekleştirilmesi için oluşturulmuş olan sayfaya ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi yani AİS denilmektedir. Herhangi bir sebepten dolayı ÖSYM aday işlemleri sistemine giremiyorum,  aday tercih sistemine neden giriş yapılamıyor gibi sorunlarla karşı karşıya iseniz yazımızın devamında çözümü sizler için hazırladık.

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine Giriş Yapamıyorum

ÖSYM’nin aday işlemleri sistemine giriş yapmaya çalışan binlerce kişi bugün kötü bir sürprizle karşılaştılar ve sisteme giriş yapamadılar. ÖSYM bu konuda yorum yapmaktan kaçınırken, konunun uzmanları aşırı yoğunluk sebebiyle ÖSYM web adresinin barındığı sunucularda sorunlar oluştuğu ve bu sebepten dolayı kesintiler yaşandığı belirtildi. Ancak bu durum için vatandaşların yapabileceği pek bir şey bulunmuyor. Vatandaşlar sisteme bu sebepten dolayı giriş yapamadıklarında, bir süre bekleyerek sayfayı yenilemeleri gerekiyor. Ancak şifre unuttum gibi sebeplerden dolayı sisteme giremiyorsanız çözüm sizlerde bitiyor. .Bu hataların çözümü için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine Giriş Yapmak İçin TIKLAYIN

ÖSYM AİS Şifremi Unuttum, Nasıl Alabilirim Öğrenmek İçin TIKLAYIN

ÖSYM Aday İşlemleri sistemine giriş yapamıyorum, ÖSYM Aday işlemleri açılmıyor, ÖSYM Aday işlemlerine giremiyorum, ne yapmam lazım diyen adaylar için çözüm yolu üretmeye çalıştık. Başınıza gelen başka hatalar varsa, başka sebepten dolayı AİS girişi yapamıyorsanız konu altında bulunan yorum bölümünden aldığınız hatayı paylaşmanız durumunda en kısa sürede sorununuza uzman editörlerimiz çözüm getireceklerdir.


DİĞER ÖSYM HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, ösym konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan ösym duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.