ÖSYM bünyesinde gerçekleştirilen tüm sınavlar için başvuru işlemleri, tercih işlemleri gibi tüm aday işlemlerinin gerçekleştirilmesi için oluşturulmuş olan sayfaya ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi yani bilinen kısa adıyla AİS denilmektedir.  Adaylar AİS’e T.C. kimlik numarası  yada Y.U. numarası ve AİS şifresi ile giriş yapabilmektedirler.

AİS Şifre Nasıl Alınır ?

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi yani AİS şifresi ilk kez alacak adayların kolaylıkla tanınmasına olanak tanıyan güncel fotoğraflı, T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı ile beraber herhangi bir ÖSYM başvuru merkezine müracaat etmesi yeterli olacaktır. Adaya AİS şifresi kısa sürede çıkartılıp zarf içerisinde teslim edilir.ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi Giriş Şifremi Unuttum, Nasıl Öğrenebilirim?

Herhangi bir sebepten dolayı AİS şifrenizi unutmuş yada kaybetmiş olabilirsiniz. Bu durumda yapmanız gerekenleri BURADA bulunan makalemizden öğrenebilirsiniz.

Şifre elde ettikten yada unuttuğumuz şifremizi değiştirdikten sonra ise tek yapmamız gereken aşağıda bulunan bağlantı sayesine ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine Giriş yapmak olacaktır.

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine Giriş Yapmak İçin TIKLAYIN

Adayların şahıslarına ait olarak verilen AİS şifrelerini her ne sebeple olursa olsun başka kişilerle paylaşmamaları oldukça önemlidir. Bu kişisel bilgilerin paylaşılmasından doğabilecek sorunları ÖSYM kati suretle kabul etmemektedir.

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine Giriş Yapamıyorum diyorsanız hemen TIKLAYIN

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi ( AİS) girişi yapmak için ne yapmak gerekir detaylı olarak anlatmaya çalıştık. Konu hakkındaki soru, sorun yada görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.


DİĞER ÖSYM HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, ösym konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan ösym duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.