Ortacı Maaşları Ne Kadardır?

Ortacı; tekstil, inşaat, maden, imalat gibi sektörde çalışmakta olan ve genel olarak bu üretim merkezlerinde birimler arası iletişimi kurmakla sorumlu olan kişilere denilmektedir. Ancak ortacılar sadece bu işi yapmazlar. Bunun yanında ihtiyaç duyulan pozisyonlara transferi de yapılır. Örneğin üretimde bir açık varsa buraya yardım ederler, akabinde üretilen malların paketlenmesi ve teslimi süreçlerinde görev alırlar. Bu sebepten dolayı ortacılar sektörde ayakçı olarak da bilinmektedirler. Ortacılık mesleği hakkında en çok merak edilen konuların başında ortacı maaşları gelmektedir. Peki ortacı ne kadar para kazanıyor?

Ortacı Maaşları 2023

Ortacılar, oldukça yoğun mesaisi olan ve ihtiyaç duyulan alanda çalışmak durumunda kalan kimselerdir. Ortacı olabilmek için herhangi bir mezuniyet şartı genel itibariyle aranmamaktadır. Ancak birimler arasında irtibatı sağlamalarından dolayı, iletişimi kuvvetli ve yoğun olarak çalışmalarından dolayı da sağlıksal sorununu olmayan kimseler tercih edilmektedir. Bu konu hakkında daha detaylı bilgilere Ortacı Nasıl Olunur yazımızdan ulaşabilirsiniz. Peki ortacılar ne kadar maaş alırlar?Ortacılar sektörde düşük maaşlar kazanmaktadırlar. Genel olarak maaşları asgari ücretten 500 – 1000 TL kadar fazladır ve hatta çoğu şirkette asgari ücret aldıkları görülmektedir. Maaşlarına göre yoğun mesaiye sahiptirler. Kamuda istihdam edilmezler. Özel sektörde ise aile yardımı, çocuk yardımı gibi ek ödenekleri bulunmaz. Bu sebepten net maaşları belirttiğimiz şekildedir.

Bu yazımızda ortacı yani ayakçı ne kadar para kazanır, ortacı maaşları ne kadar ile zamlı, yeni, en son, Ocak ve Temmuz ayı ortacı maaşları hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER ORTACI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, ortacı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan ortacı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.