Orman muhafaza memuru maaşları ne kadardır?

Ülkemizde ormanlar büyük bir hızla azalmaya devam ediyor. Ormanlık alanları korumak ve hatta sayısını arttırmak için çalışmalar ise tüm gücüyle devam ediyor. Ekosistemin dengesi için ormanların korunması şart. Ülkemizde ormanların korunması ve muhafaza edilmesi için doğrudan bir meslek grubu bulunuyor. Bu meslek grubu Orman Genel Müdürlüğü yani OGM bünyesinde hizmet vermekte olan orman muhafaza memurluğudur. Orman muhafaza memurları 657 sayılı devlet memurları kanununa tabi çalışanlardır.

Orman muhafaza memuru olmak için OGM tarafından yayınlanan iş ilanları takip edilmeli ve bunlara başvuru yapılmalıdır. Tüm bu ilanları nasıl takip edebileceğinizi ve ilanlarda aranan başvuru şartlarını Orman Muhafaza Memuru Nasıl Olunur yazımızda detaylı olarak anlattık. Peki orman muhafaza memurları ne kadar para kazanıyor yani ne kadar maaş alıyorlar merak ediyor musunuz?Orman muhafaza memuru maaşları 2023

Orman muhafaza memurlarının almış oldukları maaş; görev bölgesi, evli olup olmadığı, çocuğu olup olmadığı, yangın söndürme tazminatı ve aldığı diğer tazminatlara göre farklılık gösterebilmektedir. Ancak genel olarak 2023 yılı Ocak ve Temmuz ayları için maaşları aşağıda vermiş olduğumuz gibidir.

  • 1/4 derecesinde olan ve 30 hizmet yılını dolduran orman ve muhafaza memuru net maaşı 7,500 bin TL civarındadır.
  • 3/1 derecesinde olan ve 17 hizmet yılı bulunan orman ve muhafaza memurları maaşları 7 bin 400 TL civarındadır.
  • 7/1 derecesinde olan ve 5 hizmet yılını dolduran orman ve muhafaza memuru maaşı 7 bin TL civarındadır.
  • 10/2 derecesinde bulunan ve mesleğe yeni giren orman ve muhafaza memurları yaklaşık 6 bin 880 TL’dir.

Son yıllarda orman muhafaza memurluğu mesleğine olan ilgi artmış durumdadır. Kırsal kesimde çalışmaktan hoşlanan ve silah taşıma ehliyetine sahip kişiler bu mesleği seçmektedir. Orman muhafaza memurları sık sık mesaiye kalabilmektedirler. Bunun karşılığında ise kendilerine fazla mesai ücreti ödenmektedir. Peki bu ücret ne kadardır?

Orman muhafaza memuru mesai ücreti ne kadardır?

Orman muhafaza memurları normal çalışma süreleri yani günde 8 saat ve haftada 40 saatin aşılması durumunda fazla mesai ücreti almaktadırlar. Fazla mesai ücreti her ay 80 saate kadar çıkabilir. Ayrıca her saat başına 5 kat fazla mesai ücreti ödenmektedir. Bu kapsamda orman muhafaza memurları mesai ücreti en fazla 1200 TL olarak ödenebilir.

Bu yazımızda orman muhafaza memuru ne kadar maaş alır, maaşları ne kadardır, kaç para kazanıyorlar, zamlı yeni 2023 net maaşları hakkında bilgiler sunduk. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER ORMAN MUHAFAZA MEMURU HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, orman muhafaza memuru konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan orman muhafaza memuru duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.