Orman Genel Müdürlüğü yayınlamış olduğu ilan ile orman mühendisi alımı yapacağını açıkladı. Orman Genel Müdürlüğü toplamda 10 adet orman mühendisi istihdam edecek. Adaylar ilana 14 Aralık 2016 ile 21 Aralık 2016 tarihleri arasında iş başvurusu yapabileceklerdir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri ile diğer ilan bilgilerine haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

Orman Genel Müdürlüğü Orman Mühendisi Alımı İlanı 2016

Orman Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında, 3234 Sayılı Orman Genel Müdürlüğü Teşkilat Ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabulü Hakkında Kanun, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik ve Orman Genel Müdürlüğü Personelinin Atama ve Yer Değiştirme Esaslarına İlişkin Yönetmelik hükümleri doğrultusunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi açıktan atama yoluyla EK 1 listede belirtilen yerler için uygulamalı sınavla 9 adet, EK 2 listede belirtilen yer için uygulamalı sınavla 1 adet orman mühendisi alımı yapılacaktır.Adaylara yapılacak tüm tebligat/duyurular (Başvuru şartlarını taşımadığı anlaşılan ve bu suretle işlemleri sonlandırılan adayların bilgilendirilmesi dahil) Orman Genel Müdürlüğünün www.ogm.gov.tr internet adresi üzerinden yapılacak ve yapılan duyurularla ilgili adayların e-posta adreslerine bildirim yapılacaktır. İlanda belirtilen nitelikleri taşımadıkları sonradan anlaşılan adaylar hakkında yapılan tüm işlemler iptal edilecektir.

Adaylarda Aranan Başvuru Şartları Nelerdir?

  • 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak.
  • Tam Teşekküllü Resmi Sağlık Kurumlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli), sağlık kurulu raporu almak. (Atamaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)
  • Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
  • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.
  • 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2016-KPSSP3) en az 70 puan almış olmak.
  • Yükseköğrenim kurumlarının lisans programlarından; Orman Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak.
  • Ek 2 listede yer alan Adana ilinde istihdam edilecek 1 adet mühendis kadrosu için Orman Mühendisliği bölümünden mezun olmakla birlikte Bölge Müdürlüğü bünyesinde yapılacak olan inşaatlarla ilgili iş ve işlemlerde yardımcı olmak üzere İnşaat, İnşaat Teknikerliği, İnşaat Teknolojisi ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

Orman Genel Müdürlüğü Orman Mühendisi Alımı Başvurusu

Başvurular 14.12.2016 – 21.12.2016 tarihleri arasında http://basvur.ogm.gov.tr/hizmetenvanteri/ adresindeki başvuru formunun adaylar tarafından doldurulması suretiyle çevrimiçi (online) olarak alınacaktır. Başvuru işlemleri 21.12.2016 gecesi saat 23:59’da sona erecektir. Bu süre kesinlikle uzatılmayacaktır. Başvurular EK 1 ve EK 2 listede belirtilen iller bazında, adayın tercihine göre yapılacaktır. KPSSP3 puanı en yüksek olan adaydan başlayarak yapılacak sıralama sonucu her il için belirlenen kadronun 3 katına kadar aday ve son adayla eşit puana sahip adayların olması halinde bunlar da son adayla birlikte uygulamalı sınava girmeye hak kazanacaktır. Her aday tercih sıralaması ve KPSSP3 puanı dikkate alınarak ancak bir ilin uygulamalı sınav listesinde yer alacaktır.

Uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adayların listesi www.ogm.gov.tr adresinde en geç 28.12.2016 tarihine kadar yayınlanacak olup ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır. Yapılan duyuruyla ilgili adayların e posta adreslerine bildirim yapılacaktır.

Uygulamalı Sınav Hakkında Bilgi

Uygulamalı sınava katılmaya hak kazananların isimleri, sınava katılacakları yer ve saati 28.12.2016 tarihine kadar www.ogm.gov.tr internet adresinde ilan edilecek olup uygulamalı sınav 09-10.01.2017 tarihinde yapılacaktır.

Adaylar uygulamalı sınava gelirken yanlarında;

  • Sistem üzerinden doldurdukları başvuru formunu (ıslak imzalı)
  • Fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesini (Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport) bulundurmak zorundadır.

Adayların, 2016-KPSSP3 puanı ile uygulamalı sınavda aldıkları puanların aritmetik ortalaması alınmak suretiyle en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere, başarı sırası belirlenecektir. Başarı puanlarının eşit olması halinde, KPSSP3’ü yüksek olan adaya öncelik tanınır. Ayrıca sınav ilanında belirtilen kadro sayısı kadar yedek liste belirlenir. Asıl ve yedek olarak başarılı kabul edilenleri belirtir liste www.ogm.gov.tr adresinde ilan edilecektir. Başarılı olan adayların atama işlemi yapılmadan önce yapmaları gereken işlemler www.ogm.gov.tr adresinde ilan edilecektir. Sınavda başarılı olup da işe başlamayanlar ile ilanda belirtilen nitelikleri taşımadıkları sonradan anlaşılması nedeniyle ataması yapılmayanların yerine, yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlanmak suretiyle yerleştirme yapılacaktır. Yedek listenin geçerlilik süresi altı aydır.

UNVAN:MUHENDİS EK-1
TEŞKİLATI:TAŞRA
SINIFI:THS
DERECE:5
İLADET
BURSA4
BİLECİK2
AFYONKARAHİSAR1
DENİZLİ1
OSMANİYE1
TOPLAM9

 

UNVAN:MÜHENDİS EK-2
TEŞKİLATI:TAŞRA
SINIFI:THS
DERECE:5
İLADET
ADANA1

 

Orman Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan iş ilanı gereğince çok sayıda orman mühendisi alımı gerçekleştirecek. İlana dair iş başvuru formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri ile sınav hakkında detaylı bilgileri haberimizde paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz. Ayrıca Orman Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanmış olan tüm ilanlara Orman Genel Müdürlüğü iş ilanları sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.


DİĞER ORMAN MÜHENDİSİ ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, orman mühendisi alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan orman mühendisi alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.