Orman Genel Müdürlüğü, yayınladığı ilan neticesinde 119 personel alımı, orman muhafaza memuru alımı gerçekleştireceğini açıkladı. İlana başvuracak adayların 2014 KPSS sınavına katılmış olmaları ve en az 50 puan almış olmaları isteniyor. Orman Genel Müdürlüğü orman muhafaza memuru alımı Adana, Afyon, Balıkesir, Antalya, Bolu, Çanakkale, Denizli, Uşak, Eskişehir, Kırklareli, Manisa, Kastamonu, Sinop, Yozgat, Konya, Kütahya, Mersin ve Sakarya illerinde gerçekleştirilecek. Orman Genel Müdürlüğü orman muhafaza memuru alımı ilanına dair başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri gibi bilgilere haberimiz devamından ulaşabilirsiniz.

Orman Genel Müdürlüğü Taşra Teşkilatı 119 Orman Muhafaza Memuru Alımı İlanı

Orman Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında, 3234 Sayılı Orman Genel Müdürlüğü Teşkilat Ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabulü Hakkında Kanun, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik ve Orman Muhafaza Memurlarının Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmelik hükümleri doğrultusunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi açıktan atama yoluyla EK 1 listede belirtilen yerler için 119 adet Orman Muhafaza Memuru alımı yapılacaktır.Adaylara yapılacak tüm tebligat/duyurular (Başvuru şartlarını taşımadığı anlaşılan ve bu suretle işlemleri sonlandırılan adayların bilgilendirilmesi dahil) Orman Genel Müdürlüğünün www.ogm.gov.tr internet adresi üzerinden yapılacaktır. Ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır. İlanda belirtilen nitelikleri taşımadıkları sonradan anlaşılan adaylar hakkında yapılan tüm işlemler iptal edilecektir.

Orman Muhafaza Memuru Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

  • 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak,
  • Tam Teşekküllü Resmi Sağlık Kurumlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli), sağlık kurulu raporu almak,
  • Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak,
  • 2014 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2014-KPSSP93) en az 50 puan almış olmak,
  • Yükseköğrenim kurumlarına bağlı ön lisans programlarından; Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinden mezun olmak,

Orman Muhafaza Memuru Alımı Başvurusu Nasıl ve Nereye Yapılır?

Başvurular 18.07.2016 günü başlayıp 29.07.2016 günü mesai saati bitiminde sona erecektir. Adaylar www.ogm.gov.tr adresindeki başvuru formunu doldurarak başvuru işlemini çevrimiçi (online) olarak yapacaklardır. Şahsen posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvurular EK 1 listede belirtilen iller bazında adayın tercihine göre yapılacak olup her aday en fazla 10 adet tercih yapabilecektir. KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlayarak yapılacak sıralama sonucu her il için belirlenen kadronun 4 katına kadar aday ve son adayla eşit puana sahip adayların olması halinde bunlar da son adayla birlikte sözlü ve uygulamalı sınava girmeye hak kazanacaktır. Her aday tercih sıralaması ve KPSS puanı dikkate alınarak ancak bir ilin uygulama sınav listesinde yer alabilecektir. Uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylar www.ogm.gov.tr adresinde 10.08.2016 tarihine kadar yayınlanacak olup ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır.

Uygulamalı sınava katılmaya hak kazananların isimleri, sınava katılacakları yer ve saati 10.08.2016 tarihine kadar www.ogm.gov.tr internet adresinde ilan edilecek olup uygulamalı sınavlar 16.08.2016-20.08.2016 tarihleri arasında yapılacaktır.

Adaylar uygulama sınavına gelirken yanlarında;

  • Başvuru formu, (www.ogm.gov.tr adresinde doldurulan formun çıktısının ıslak imzalı hali)
  • Fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesini (Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport) bulundurmak zorundadır.
ATAMA YAPILACAK İLADET
ADANA16
ANTALYA11
AFYON1
BALIKESİR11
BOLU3
ÇANAKKALE2
DENİZLİ3
UŞAK1
ESKİŞEHİR1
KIRKLARELİ13
MANİSA3
KASTAMONU16
SİNOP8
YOZGAT6
KONYA3
KÜTAHYA4
MERSİN2
SAKARYA4
TOPLAM

Orman Genel Müdürlüğü, 119 orman muhafaza memuru alımı ilanına dair başvuru formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi bilgilere yer verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz. Ayrıca Orman Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan tüm ilanlara OGM iş ilanları sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.