Orman Genel Müdürlüğü, Tanzimat Fermanıyla beraber 1839 yılında ormancılık hizmetlerinin takibi için Ticaret Nezaretine bağlı bir “Orman Müdürlüğü“ olarak kurulmuştur. Cumhuriyet döneminin 1920-1923 yılları arasında ormancılık işleri, İktisat Vekaletine bağlı bir Genel Müdürlükle yürütülmeye devam edilmiştir. Orman Genel Müdürlüğü bugünkü yapısına, 1937 yılında çıkarılan 3204 sayılı kanunla gelmiştir. Aynı yıl yürürlüğe giren 3116 sayılı Orman Kanunu ile bugünkü modern ormancılığımızın temeli atılmıştır. Halihazırda yürürlükte olan 6831 sayılı Orman Kanunu ise 1956 yılında çıkarılmıştır. Genel Müdürlük 01.5.2003 tarihinde kabul edilen 4856 sayılı kanun kapsamında, Çevre ve Orman Bakanlıklarının birleştirilmesiyle bu tarihten itibaren Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Orman Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdürmüş, ardından 29 Haziran 2011 tarihinde bakanlığın ismi Orman ve Su İş Bakanlığı olarak değiştirilmiştir. Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre Müdürlük 2023 yılında çok sayıda yeni personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirecektir. Orman Genel Müdürlüğü iş ilanları, iş imkanları ve bu ilanlara ait iş başvurusu ile iş başvuru formu hakkında detaylı bilgi haberimiz devamında yer almaktadır.

Orman Genel Müdürlüğü İş İlanları 2023

Orman Genel Müdürlüğü faaliyetlerine tüm hızıyla devam etmektedir. Yapılan çalışmalar sonucunda 2023 yılında ormanlık alanlarımızda artışlar yaşanmıştır. Orman Genel Müdürlüğü yıl içerisinde yapılan çalışmaları arttıracaklarını ve bunun akabinde de çok sayıda yeni personele ihtiyaç duyacaklarını belirtmiştir. Orman Genel Müdürlüğü bu kapsamında çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapacaktır. Orman Genel Müdürlüğü bu alımları için iş ilanları yayınlayacaktır. İş ilanları içinde ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu çok sayıda kişinin iş başvurusu yapabileceği kadro ve pozisyonlar yer almaktadır. Adaylar ilanların akabinde kadrolu, sözleşmeli, geçici gibi statülerde istihdam edileceklerdir. Aşağıda Müdürlük tarafından yayınlanmış olan en son iş ilanları bulunmaktadır. Yeni iş ilanları yayınlandıkça aşağıda yer alan liste güncellenecektir.  • OGM 390 Geçici İşçi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • OGM 1146 Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • OGM 1150 orman mühendisi alımı ilanı için TIKLAYIN
  • OGM Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • OGM Orman Mühendisi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • OGM Orman Muhafaza Memuru Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Orman Genel Müdürlüğü İş Makinesi Operatörü Alımı İçin TIKLAYIN

Orman Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan iş ilanları için iş makinesi operatörü, şoför, orman mühendisi, avukat, büro personeli, laborant, tekniker, destek personeli, biyolog, orman muhafaza memuru, mevsimlik işçi alımı, torna ustası, vasıfsız işçi alımı, kalifiye işçi alımı gibi çok sayıda kadro ve pozisyon bulunmaktadır. Bu iş ilanları yayınlandıkça yukarıda vermiş olduğumuz liste güncellenecektir. Peki bu iş ilanlarına nasıl iş başvurusu yapılır?

Orman Genel Müdürlüğü İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Orman Genel Müdürlüğü iş ilanları yılın belirli dönemlerinde değil ihtiyaç oluştuğunda yılın her anında yayınlanmaktadır. Tüm bu iş ilanları www.devlette.com adresimiz üzerinde İŞKUR üzerinde ve www.ogm.gov.tr üzerinde yayınlanmaktadır. Bu iş ilanları yayınlandığında iş başvurusu, iş başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları gibi tüm ilan detaylarını siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız. Bu iş ilanlarını kaçırmamak ve bu ilanlara anında iş başvurusu yapmak için sosyal ağlardan bizleri takip etmeniz yeterlidir. İlanlar yayınlandığı anda tüm ilan detaylarını sosyal ağlarımız üzerinden sizlerle paylaşacağız. Harici olan Orman Genel Müdürlüğü iş ilanları yayınlanmadan yapılan iş başvurularını kabul etmemektedir. Bu sebepten dolayı ilanların yayınlanmasını beklemeniz ve bahsedeceğimiz usul ve esaslarda başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Orman Genel Müdürlüğü (OGM) iş ilanları hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, orman genel müdürlüğü konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan orman genel müdürlüğü duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.