Orman Genel Müdürlüğü tarafından bugüne yayımlanan ilan ile dozer operatörü, iş makinası operatörü ve ekskavatör operatörü alımı yapılacağı açıklandı. Toplamda 6 işçi alımı yapacak olan Orman Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilan için başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri gibi detaylara haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

Orman Genel  Müdürlüğü Operatör Alımı İlanı

09.08.2009 tarih ve 27314 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak 01.09.2009 tarihinde yürürlüğe giren Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre; Genel Müdürlüğümüz taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere aşağıda unvanları belirtilen pozisyonlara 6 adet Belirsiz Süreli (daimi işçi) personel alımı yapılacaktır.ÇALIŞMA ALANIDOZER OPERATÖRÜİŞ MAKİNASI OPERATÖRÜEKSKAVATÖR OPERATÖRÜ
Ankara Orman Bölge Müdürlüğü        2         1         –
Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü        –          –          1
Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğü        1          –          –
Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü         –         1          –

Adaylarda aranacak şartlar ile diğer bilgiler İŞKUR açık iş ilanlarında 10 gün süreyle ilanda kalacaktır. İlanda belirtilen şartları taşıyan adaylar ilan süresince başvurularını İŞKUR’a yapacaklardır.

Sözlü sınava, iş ilanında belirtilen kadro sayısının üç katı aday çağrılacaktır. Üç Katı aday; ortaöğretim ve üstü diploma talep edilen kadrolar için 2014 KPSS puan sıralamasına göre İŞKUR tarafından, en az ilköğretim diploması talep edilen kadrolar için ise noter huzurunda çekilen kura sonucuna göre belirlenecektir. Kura yeri ve tarihi İŞKUR ilanında belirtilecek ve ilgili Orman Bölge Müdürlüğü internet sitesinde de duyurulacaktır.

Noter huzurunda kura çekilişleri Orman Bölge Müdürlüklerince yapılacak ve kura sonuçları ile KPSS puanına göre İŞKUR tarafından belirlenen adayların listesi ilgili Orman Bölge Müdürlükleri internet sitesinden ilan edilecektir.

a) Adaylar,

1 -Öğrenim belgesi,

2 -T.C. Kimlik numarasının yazılı olduğu Adli Sicil Arşiv kaydı ( Adli sicil kaydı bulunması halinde Mahkeme kararları ile birlikte getireceklerdir),

3 -Nüfus kayıt örneği veya nüfus cüzdanı fotokopisi,

4 -2014 KPSS sonuç belgesi(bu belgeyi kura ile belirlenen adaylar getirmeyecektir),

5 -Müracaat edilen iş için istenilen operatör belgeleri veya sertifikaları,

6-Askerlik durum belgesi, (erkek adaylar için askerlik terhis, tecil veya muaf olduğunu belirtir belge), Örneklerini adreslerine gönderilecek tebligatta belirtilen Bölge Müdürlüğüne istenilen tarihe kadar teslim edeceklerdir.

b) Yukarıda istenilen belgeler ilgili Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri ilan sayfasında belirtilen tarihe kadar getirmeyen adaylar sözlü sınava alınmayacaktır. Sözlü sınav yeri, saati ve tarihleri ilgili Bölge Müdürlüğünün internet adresinden duyurulacak ve ayrıca adayların adreslerine tebligatla bildirilecek veya evrak tesliminde tebliğ edilecektir. Sözlü ve uygulamalı sınav ilgili Bölge Müdürlüğünde yapılacak olup, sözlü ve uygulamalı sınavda başarılı olan adayların asil ve yedek listesi Bölge Müdürlüğünün internet sitesinde yayınlanacaktır.

c) Operatör olarak işe başlayan işçilerin deneme süresi 60 gün olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi fesh edilecektir.

d) Sözlü sınavda başarılı olup, operatör olarak işe başlatılacak adaylar atandığı işyerinde en az 5 yıl çalışacak ve bu süre içinde tayin isteyemeyecektir. e) Sözlü sınavda başarılı olanların ataması Bölge Müdürlüklerimizce belirlenecek olan İşletme ve Fidanlık Müdürlüklerine yapılacaktır.

Orman Genel Müdürlüğü işçi alımı, operatör alımı ilanı ile ilgili başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları gibi bilgileri sunduk. Konuya ilişkin soru, sorun veya görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz. Operatör arayanlar ile diğer operatör iş ilanları bulmak ve takip etmek için aşağıda bulunan sosyal ağlardan bizleri takip edebilirsiniz. Ayrıca Orman Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanmış olan tüm ilanlara Orman Genel Müdürlüğü iş ilanları ve iş başvurusu sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.


DİĞER OPERATÖR ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, operatör alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan operatör alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.