Optisyenler ne kadar maaş alıyorlar?

Göz doktorları tarafından gerekli tanı konulduktan sonra, doktor tarafından verilmiş olan reçeteye göre görme sorunlarının giderilmesi veya azaltılması için kullanılan gözlük, lens gibi optik gereçleri hazırlayan ve uygulayan kişilere optisyen denilmektedir. Optisyen olmak için optisyenlik ön lisans bölümü bitirilmelidir. Bu 2 senelik bölümden mezun olmuş kişiler optisyen sıfatı ile iş bulabilirler. Bir önceki yazımızda OPTİSYEN NASIL OLUNUR hakkında daha detaylı bilgiler sunduk. İlgili yazımıza da göz gezdirebilir ve meslek hakkında daha detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Peki optisyenler ne kadar kazanıyor?

Optisyen maaşları 2023

Optisyenler kendi iş yerini açabilecekleri gibi herhangi bir gözlükçü dükkanında da çalışabilirler. Çünkü her gözlükçüde muhakkak 1 optisyenin çalışması zorunludur. Bunun dışında özelde göz sağlığı ile ilgili bölümlerde, laboratuvarlarda iş bulabilirler. Devlette yani kamuda atamaları bulunmamaktadır. Optisyen maaşları genel olarak 4000 TL ile 6000 TL arasında değişmektedir. Fakat kendi iş yerlerini açan optisyenler bu belirtmiş olduğumuz rakamlardan çok daha yüksek meblağlarda gelir elde edebilirler.Bunun dışında optisyenler sadece diplomalarını kiraya vererek ciddi meblağlarda kazanç elde edebiliyorlar. Günümüzde illere göre değişiklik gösterse de diplomalar 2500 ile 3500 TL arasında aylık olarak değişen miktarlarda kiraya verilebilmektedir. Yani gidip çalışmadan sadece diplomanızı koyarak bile ciddi gelir elde etme şansınız bulunmaktadır.

Bu yazımızda optisyenler ne kadar maaş alıyor, ne kadar para kazanıyor hakkına detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca diğer yazımızdan kendi optik dükkanınızı nasıl açabileceğinizi OPTİK DÜKKANI NASIL AÇILIR bağlantısından öğrenebilirsiniz.


DİĞER OPTİSYEN HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, optisyen konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan optisyen duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.