Optik sektörü gerek ülkemizde gerekse dünyada oldukça hızlı bir şekilde büyüyor. Özellikle teknolojinin hızlı bir şekilde ilerlemesi ile kişiler televizyon, bilgisayar, telefon gibi çeşitli elektronik aletlerin karşısında çok uzun süreler zaman geçiriyorlar. Bu da kişilerin göz sağlıklarının daha hızlı bir şekilde zarar görmesine sebebiyet veriyor. Günümüzde gözlük kullanan kişi sayısı bir hayli arttı. Bunun dışında güneş gözlüğü gibi güneş ışınlarından korunmak için de gözlükler oldukça moda. Tüm bu gözlüklerin ve gözlük çerçevelerinin satılmış oldukları dükkanlara ise optik mağazası yani optik dükkanı veya gözlükçü denilmektedir.

Neredeyse çoğu mahallemizde bir gözlükçü dükkanı bulunmaktadır. Bu sektöre girmek isteyenler ise gözlük dükkanları ne kadar para kazanıyor merak ediyorlar.Optik dükkanı (mağazası) ne kadar kazandırır?

Bir optik dükkanının elde etmiş olduğu aylık gelir, öncelikle yapmış olduğu satış ve elde ettiği kar marjı ile doğru orantılıdır. Yani lokasyon olarak ne kadar iyi bir yerde bir optik dükkanınız olursa ve bunun yanında iyi ürünleri uygun fiyatlara satın alabilirseniz oldukça iyi diyebileceğimiz miktarlarda kazanç elde edersiniz. Ortalama bir optik mağazası 6 bin ile 10 bin TL arasında değişen miktarlarda kazanç elde etmektedir. İyi lokasyonda bulunan satışları fazla olan mağazalar ise çok daha yüksek meblağlarda gelir elde edebiliyorlar. Gözlüklerde neredeyse yüzde 100’lere yaklaşan kar oranları bulunmaktadır. Bu sebepten oldukça kazançlı bir sektördür.

Optik dükkanı açmak mantıklı mıdır?

İnternet üzerinden gözlük veya gözlük camı almak kişilerin çokça tercih etmediği bir durumdur. Bunun en büyük sebebi kişilerin gözlükleri deneyerek almayı sevmesinden kaynaklanmaktadır. Bu yüzden optik dükkanları gelecekte de iyi satışlar yapmaya devam edeceklerdir.

Bu yazımızda optik dükkanı ne kadar para kazanır, optik mağazalarının geliri hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER OPTİK DÜKKANI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, optik dükkanı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan optik dükkanı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.