Samsun ilimizde yer almakta olan Ondokuz Mayıs Üniversitesi ya da bilinen kısa adıyla OMÜ yayınlamış olduğu iş ilanı ile sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. Ondokuz Mayıs Üniversitesi ilan kapsamında hemşire, sağlık teknikeri, sağlık teknisyeni, eczacı, fizyoterapist, diyetisyen ve psikolog alımı gerçekleştirecektir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri ile ilana dair diğer detaylı bilgilere haberimiz devamından ulaşabilirsiniz.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Personel Alımı İlanı 2018

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile ek ve değişikliklerine göre 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin B fıkrasına göre Samsun il ve ilçelerindeki Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Uygulama Ve Araştırma Merkezi’ne bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel alınacak olup, KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle yerleştirme yapılacaktır.Başvuru Şartları Nelerdir?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48.maddesinde belirtilen şartları taşımak.
  • 657 Sayılı Kanunun 53’üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile nöbet usulü çalışmaya ve görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı ile engelli bulunmamak.
  • Erkek adayların askerlikle ilişkisi bulunmaması (askerliğini yapmış veya tecil ettirmiş olmak).
  • Son 1 (bir) yıl içerisinde sözleşmeli personel olarak istihdam edilenlerden, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmemiş olması veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmesini tek taraflı feshetmemiş olmak.
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
  • Daha önceden kurumumuzda çalışırken kurumumuzca iş akdi fesih edilenlerle, kendi isteği ile görevinden istifa edenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir.
ÜNVANADETARANILAN NİTELİKLER
Hemşire175Hemşirelik Fakültesi ya da Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü veya Hemşirelik Yüksekokulu 4 yıllık lisans mezunu olmak
Sağlık

Teknikeri

5Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulları Tıbbi Görüntüleme Teknikleri

2 yıllık ön lisans mezunu olmak

Sağlık

Teknikeri

2Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Radyoterapi Programı 2 yıllık ön lisans mezunu olmak
Sağlık

Teknikeri

2Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Patoloji Laboratuvar Teknikleri Bölümü 2 yıllık ön lisans mezunu olmak.
Sağlık

Teknikeri

5Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Bölümü 2 yıllık ön lisans mezunu olmak.
Sağlık

Tekniker

3Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Ameliyathane veya Cerrahi Teknikerliği Programı 2 yıllık ön lisans mezunu olmak.
Sağlık

Teknikeri

4Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Anestezi Teknikerliği Programı 2 yıllık ön lisans mezunu olmak.
Sağlık

Teknikeri

5Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Teknikeri veya Paramedik Bölümü 2 yıllık ön lisans mezunu olmak
Sağlık

Teknisyeni

6Sağlık Meslek Liselerinin Acil Tıp Teknisyenliği veya İlk ve Acil Yardım Teknisyenliği bölümlerinden mezun olmak
Sağlık

Teknikeri

2Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Diyaliz Teknikerliği Programı 2 yıllık ön lisans mezunu olmak.
Eczacı4Eczacılık Fakültesi mezunu olmak
Fizyoterapist5Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 4 yıllık lisans mezunu olmak.
Diyetisyen3Beslenme ve Diyetetik Bölümü 4 yıllık lisans programından mezun olmak.
Psikolog3Üniversitelerin Psikoloji Lisans programından mezun olmak

Başvuru Şekli, Yeri ve İstenilen Belgeler

Adayların bu ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içerisinde;

  •  Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
  • Diploma veya mezuniyet belgesi aslı ve fotokopisi,
  • 2016 KPSS; P3 puanını gösteren belge, Eczacı pozisyonuna başvuracak adaylarda Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar uyarınca KPSS şartı aranmamaktadır. Aday sayısının pozisyon sayısından fazla olması durumunda yalnızca bu pozisyon için yazılı ve/veya sözlü sınav yoluyla işlem yürütülecek olup ayrıca duyuru yapılacaktır.
  • 1 adet resim ile birlikte Ondokuz Mayıs Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir.(Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir).

Başvuruların Değerlendirilmesi ve Sonuçları

2016 KPSS P3(B) grubu puan sıralaması sonrasında asıl ve yedek adayların isimleri başvuru bitim tarihinden sonraki 5 (beş) iş günü içerisinde Personel Daire Başkanlığı tarafından belirlenecektir. Yerleştirme sonuçları www.omu.edu.tr adresinde yayınlanacaktır. Asıl kazananlardan süresi içerisinde başvuran olmadığı takdirde veya aranan şartları taşımadığı tespit edilenlerin yerine yedek adaylardan sırasıyla yerleştirme yapılacaktır. Bu ilan tebliğ mahiyetinde olacağından ayrıca tebligat yapılmayacaktır. Atanmaya hak kazanan adaylar sonuçların www.omu.edu.tr adresinde yayınlandığı tarihten itibaren 7 gün içerisinde İşe başlamaları için gerekli evrakları tamamlayarak şahsen Personel Daire Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir. İşe başlama için gerekli evraklar, başvuru zamanı ve yeri ile ilgili bilgilerin www.omu.edu.tr adresinden takip edilmesi gerekmektedir. Belirtilen süre içerisinde istenilen belgeleri tamamlayarak teslim etmeyen adaylar haklarını kaybederler. Başvuru ve atama işlemleri sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu veya herhangi bir şekilde gerçeği sakladığı tespit edilenlerin sözleşmesi yapılmaz. Sözleşme yapılmış olsa dahi fesih edilir.

İlanda bulunmayan hükümler için genel mevzuat hükümleri geçerlidir. Bu yazımızda Ondokuz Mayıs Üniversitesi tarafından yapılacak olan personel alımı ilanı hakkında başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları hakkında detaylı bilgilere yer verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.