Baharın kendisini yavaş yavaş hissettirdiği şu dönemde öğrencilerin aklına tatil düşünceleri yerleşmeye başladı.  18 milyon öğrenci okulların kapanmasıyla beraber yaz tatiline merhaba diyecek ve üç aylık bir döneme girecek. Öğrencilerin merakla bekledikleri okullar ne zaman kapanacak, okullar ne zaman tatil olacak, yaz tatili ne zaman, karneler ne zaman verilecek gibi soruların cevabı ise Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) tarafından açıklandı.

2023 OKULLAR NE ZAMAN TATİL OLACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan genelde ile Bakanlığa bağlı bulunan her derece ve türdeki eğitim kurumunda 2023-2023 eğitim öğretim yılı 6 Eylül 2023 tarihinde başladı. Ara yıl yani sömestr tatili ise 21 Ocak – 4 Şubat 2023 tarihleri arasındaydı. Okullar ise yaz tatiline 17 Haziran 2023 tarihinde merhabalar diyecekler.2023 KARNELER NE ZAMAN VERİLECEK ?

2. yarıyıl karne notları e-okul veli bilgilendirme sistemine karneler verilmeden bir – iki hafta önce bir sürede girilmeye başlanacak. Karne notlarını öğrenmek isteyen öğrenciler ve veliler de MEB’in okul veli bilgilendirme sistemi olan VBS’ye akın edecekler. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine giriş yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Karneler ise 17 Haziran 2023 Cuma günü ,yani okulların kapanış tarihinde verilecek.