Baharın kendisini yavaş yavaş hissettirdiği şu dönemde öğrencilerin aklına tatil düşünceleri yerleşmeye başladı.  18 milyon öğrenci okulların kapanmasıyla beraber yaz tatiline merhaba diyecek ve üç aylık bir döneme girecek. Öğrencilerin merakla bekledikleri okullar ne zaman kapanacak, okullar ne zaman tatil olacak, yaz tatili ne zaman, karneler ne zaman verilecek gibi soruların cevabı ise Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) tarafından açıklandı.

2016 OKULLAR NE ZAMAN TATİL OLACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan genelde ile Bakanlığa bağlı bulunan her derece ve türdeki eğitim kurumunda 2016-2017 eğitim öğretim yılı 15 Eylül 2016 tarihinde başladı. Ara yıl yani sömestr tatili ise 22 Ocak – 5 Şubat 2016 tarihleri arasındaydı.  Okullar ise yaz tatiline 17 Haziran 2016 tarihinde merhabalar diyecekler.2016 KARNELER NE ZAMAN VERİLECEK ?

2. yarıyıl karne notları e-okul veli bilgilendirme sistemine karneler verilmeden bir – iki hafta önce bir sürede girilmeye başlanacak. Karne notlarını öğrenmek isteyen öğrenciler ve veliler de MEB’in okul veli bilgilendirme sistemi olan VBS’ye akın edecekler. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine giriş yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Karneler ise 17 Haziran 2016 Cuma günü ,yani okulların kapanış tarihinde verilecek.