Okullar Ne Zaman Açılacak?

Öğrenciler uzun bir yaz tatilinin ardından artık yeni eğitim öğretim dönemine şimdiden kendilerini hazırlamaya başladılar. Ancak halen milyonlarca ve veli okullar ne zaman açılacak bilmiyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı yani bilinen kısa adı ile MEB yapmış olduğu açıklamada okulların açılış tarihi hakkında detaylı bilgiler verdi. Peki 2018-2019 eğitim öğretim yılı ne zaman başlıyor? Öğrenciler ve öğretmenler için okullar ne zaman açılıyor?

Okullar Ne Zaman Açılıyor?

Okulların açılış tarihi her sene Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan çalışma takvimi içerisinde belirtilmektedir. Buna göre yeni eğitim öğretim yılı 18 Eylül 2018 Pazartesi günü resmen başlayacak ve 19 Ocak 2019 Cuma gibi son bulacak. Öğrencilerin ve velilerin hazırlıklarını şimdiden yapmaları yararlarına olacaktır. Ancak 1. Sınıflar için harici bir durum söz konusu. Okula yeni başlayan kardeşlerimiz abilerinden daha önce okula gidecekler. Bu durum onların okula adaptasyon sorununu gidermek adına bir süredir uygulanan bir karar. Peki 1. Sınıflar okula ne zaman başlayacak?Birinci 1. Sınıflar Okula Ne Zaman Başlayacak?

Okula yeni kayıt olmuş olan 1. Sınıf öğrencileri, okula oryantasyonlarının sağlanması bakımından bir hafta önce eğitim öğretime başlamaktadırlar. Yani normal eğitim öğretim dönemi 18 Eylül Pazartesi başlarken, birinci sınıf öğrencileri için eğitim öğretim dönemi 11 Eylül Pazartesi başlayacak. Bu bir haftalık süreçte de öğrencilerin okula alışmaları ve adaptasyon sorunlarını gidermeleri için gerekli çalışmalar ve eğitimler verilecek.

Bu yazımızda okullar ne zaman açılacak, açıldı, açılıyor, başlıyor? Okullar eylülün kaçında başlıyor, geri sayım, sayaç? Okullara ne zaman gidilecek? Okullar hangi tarihte açılacak? Özel okullar ve devlet okulları ne zaman açılıyor? Okulların açılış tarihleri, açılış günü ve zamanı. Yaz tatili ne zaman bitiyor detaylı olarak anlattık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

 


DİĞER EĞİTİM HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, eğitim konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan eğitim duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.