Okullar Ne Zaman Açılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı 2016-2017 eğitim öğretim dönemine ait çalışma takvimini daha önce açıklamıştı. Bu takvime göre okulların 19 Eylül 2016 günü açılacağı belirtilmişti. Ancak ülkemizin geçirdiği kötü dönemin ve neredeyse tüm kamu kurum ve kuruluşlarında süren operasyonlar, okulların açılma tarihini de değiştirdi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yapmış olduğu açıklamada yeni takvime göre okulların 3 Ekim 2016 günü açılacağını belirtti.

Bakan İsmet Yılmaz’ın Okulların Ne Zaman Açılacağı İle İlgili Yapmış Olduğu Açıklama Şu Şekilde:”İçinde bulunduğumuz durumda Okulların açılması 1-2 hafta ertelenebilir ve öyle olacak. Okullar 3 Ekim tarihine kadar açılmış olacak dedi. Bizde bu tarihe kadar atamaları tamamlayacağız.”

Milli Eğitim Bakanlığı internet adresinde kısa zaman içerisinde konu ile ilgili gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır. Okulların açılış tarihi şu an itibariyle 2 hafta süre ile ertelenmiş durumdadır. Edindiğimiz bilgilere göre öğretmen atamalarının yetiştirilememesi durumunda okulların açılış tarihi uzayabilir. Konu hakkında son dakika gelişmelerini ve haberlerini www.devlette.com okurları paylaşmaya devam edeceğiz.


DİĞER EĞİTİM HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, eğitim konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan eğitim duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.